تبلیغات
پیدایش و پایداری مدار پس‌گرد سیاره‌های فراخورشیدی پیدایش و پایداری مدار پس‌گرد سیاره‌های فراخورشیدی 1391/11/10

اخترشناسان با بهره‌گیری از تلسکوپ سوبارو پی بردند که منظومه‌ی سیاره‌ای HAT-P-7 که در صورت فلکی دجاجه و در فاصله‌‌ی حدود ۱۰۴۰ سال نوری از زمین قرار دارد، دست‌کم از دو سیاره‌ی غول‌پیکر و یک ستاره‌ی همدم تشکیل شده است.

حیات در قمرهای فراخورشیدی حیات در قمرهای فراخورشیدی 1391/10/22

فیلم آواتار را به خاطر دارید؟ در آن فیلم، قمر یکی از سیارات غول‌پیکر فراخورشیدی میزبان حیات هوشمند است. اما آیا چنین چیزی در دنیای واقعی امکان دارد؟

کشف پنج سیاره دارای امکان حیات در اطراف یک ستاره نزدیک کشف پنج سیاره دارای امکان حیات در اطراف یک ستاره نزدیک 1391/09/30

ستاره‌شناسان دانشگاه کالیفرنیا موفق به شناسایی پنج سیاره بالقوه در اطراف یک ستاره نزدیک شدند که ممکن است یکی از آنها از امکان حیات برخوردار باشد.

جستجو برای حیات به ستارگان جوان رسید جستجو برای حیات به ستارگان جوان رسید 1391/09/22

پروازهای شبانه در رصدخانه‌های هوابرد برای یافتن ستارگان جوان و تازه متولد شده می‌تواند شواهدی از وجود حیات را در اختیار محققان قرار دهد.

دنباله دارها غول های مشتری مانند را متهم میکنند دنباله دارها غول های مشتری مانند را متهم میکنند 1391/09/13

اخترشناسان با استفاده از تلسکوپ فضایی هرشل وابسته به سازمان فضایی اروپا(ESA) کمربند های پهناوری از دنباله دارها را دراطراف دو سیستم سیاره ای نزدیک به هم کشف کردند.

با خیالی آسوده ناامید شوید! با خیالی آسوده ناامید شوید! 1391/09/10

کشف مولکول‌های آلی و در نتیجه یافتن نشانه‌های حیات در مریخ بسیاری را هیجان‌زده کرده است اما وقت آن است که اندکی ناامید شوید.

خبرهای خوش از مریخ خبرهای خوش از مریخ 1391/09/03

آیا کنجکاوی در مریخ آثار حیات پیدا کرده است؟

سیارک‌های حیات‌بخش سیارک‌های حیات‌بخش 1391/08/14

از میان اجرام منظومه‌ی شمسی، شاید هیچ جسمی به اندازه‌ی سیارک‌ها مرگبار به نظر نرسد. اگرچه منجمان توجه خاصی به این اجرام دارند اما میان مردم، سیارک‌ها چندان هم خوش‌نام نیستند، چرا که بیشتر خطر برخورد با زمین را یادآوری می‌کنند. با این‌حال نباید فراموش

ماهواره‌ای جدید در جست‌و‌جوی فراخورشیدی‌ها ماهواره‌ای جدید در جست‌و‌جوی فراخورشیدی‌ها 1391/08/01

بازار سیارات فراخورشیدی هنوز هم داغ است. آژانس فضایی اروپا اعلام کرد در سال ۲۰۱۷ میلادی ماهواره‌ی جدیدی برای مطالعه‌ فراخورشیدی‌های بزرگ‌تر از زمین و سایر سیارات بیگانه‌ای که به دور ستاره‌های نزدیکشان می‌گردند پرتاب خواهد کرد.

سیارات بیشتری می تواند حاوی حیات باشد سیارات بیشتری می تواند حاوی حیات باشد 1391/06/23

مدل های تازه کامپیوتری حاکیست که ممکن است سیارات خیلی بیشتری از آنچه قبلا تصور می شد در جهان باشند که قابل سکونت هستند.

کشف یک جهان جدید قابل سکونت کشف یک جهان جدید قابل سکونت 1391/06/18

یک سیاره دارای قابلیت سکونت بالقوه دراطراف سیاره گلیزه 163 در فاصله 501 سال نوری کشف شده است.

به ماه بنگرید تا حیات را روی زمین را کشف کنید. به ماه بنگرید تا حیات را روی زمین را کشف کنید. 1390/12/13

وقتی سیاره‌ای فراخورشیدی کشف می‌شود، به ابزاری نیاز است تا بتوان اثرات مواد شیمایی مناسب برای حیات را در سطح آن شناسایی کرد. شاید بررسی نور بازتاب شده از سطح قمر سیاره بتواند این کار را انجام دهد.

ناسا به کشف سیارات فرا خورشیدی هم اندازه ی زمین می پردازد ناسا به کشف سیارات فرا خورشیدی هم اندازه ی زمین می پردازد 1390/10/03

ماموریت کپلر ناسا اولین سیارات هم اندازه ی زمین را که خارج از منظومه ی شمسی بدور ستاره ایی خورشیدگون در حال گردش هستند کشف نمود.

کشف سیاره ای شبیه به زمین کشف سیاره ای شبیه به زمین 1390/09/15

ستاره شناسان وجود سیاره ای شبیه به زمین در "ناحیه قابل سکونت" اطراف یک ستاره که بی شباهت به خورشید نیست را تایید کرده اند.

برای یافتن موجودات فضایی، به دنبال نور شهرهای آنها بگردید. برای یافتن موجودات فضایی، به دنبال نور شهرهای آنها بگردید. 1390/08/18

جستجو برای حیات فرازمینی انواع مختلفی دارد؛ از جستجوی علایم رادیویی گرفته تا ارسال کاوشگرها به اقصی نقاط کیهان. اما شاید بتوان با جستجوی روشنایی مصنوعی این موجودات، آنها را زودتر پیدا کرد!

کشف شبیه‌ترین سیاره به زمین در کمربند حیات کشف شبیه‌ترین سیاره به زمین در کمربند حیات 1390/06/11

دانشمندان موفق شدند در صورت فلکی بادبان و در فاصله 31 سال نوری از زمین، سیاره ای را پیدا کنند که با خصوصیات مناسب خود عنوان شبیه‌ترین سیاره زمین‌مانند را که تا کنون کشف شده است، به خود اختصاص دهد.

قبلی    1    2    3    

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید