تبلیغات
تقدير از برنامه آسمان شب و شبکه 4
ارسال در: 1385/06/26-00:00
میلیون ها نفر از ايرانيان، طي روزهاي گذشته توانستند برای اولین بار با انوشه انصاری، زن موفق ایرانی که اولين مسافر توريست و زن فضايي است، به لطف حرکت موثر برنامه آسمان شب و شبکه چهار سیما آشنا شوند

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، دلیل این آشنایی برنامه آسمان شب شبکه چهار سیما بود که در اقدامی مفيد و به موقع توانست ضمن ارتباط با این چهره، دقایق جالبی را با وی بگذراند.

این برنامه با توجه به رویداد بزرگ سفر این زن ایرانی به فضا براساس یک ارتباط تلفنی در زمان مناسب برای انوشه انصاری، برنامه ای جالب را در قالب یک میزگرد خودمانی با وی ترتیب داده که ارزش رسانه ای آن به مراتب بیشتر از ساختار ساده آن بود.

به واقع آسمان شب و شبکه چهار دست به تولید یک برنامه تلویزیونی زد که می تواند تولد این روش برای مدیران و گروه های برنامه ساز صداوسیما باشد. گرچه اندکی زمان بیشتر، می توانست ارتباط زنده تصویری برای این برنامه فراهم کند، اما در فاصله 4 روز تا پرتاب فضاپیمای سایوز، پیدا کردن انوشه انصاری و گفتگوی یک ساعته با او یک حرکت موفق و حرفه ای بود که توسط آسمان شب  و شبکه چهار ایران که شبکه علمی کشورمان است، انجام شد.

بی شک هیچ بیننده ای در ایران جز این روش های ساده ولی با کیفیت توقع بیشتری از شبکه چهار سیما ندارد و این اتفاق می تواند طلیعه ای برای بازنگری جدی در ساخت و تولید برنامه های علمی از سراسر جهان به جهت تقدیر و بزرگداشت از چهره های علمی ایرانی در داخل و خارج کشور باشد.

این شبکه در ادامه این فعالیت خود، قرار است امشب تصاویر پرتاب موشک سایوز به فضا را برای هموطنان ایرانی پخش زنده کند و براساس اعلام برنامه آسمان شب، هر صبحگاهان ایستگاه بین المللی فضایی در آسمان ایران با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است و گروه های نجومی حرفه ای و آماتوری بسیاری آماده شده اند تا در برنامه های مختلفی به تماشای گذر این ایستگاه از آسمان ایران بپردازند.

 

 
انوشه انصاری زن فضانوردی که کمتر از 15 ساعت  دیگر راهی فضا می شود، در گفتگوی  تلفنی که بیش از یک ساعت طول کشید، از قرنطینه خود در ایستگاه بایکونور قزاقستان با رویی گشاده و کلامی ساده پذیرای نماینده تصویری کشورمان بود. وی در این مصاحبه از طی شدن دوره تحصیل، تحقیقات و برنامه های تجاری خود حرف های زیادی را برای هموطنان خود زد.

وي قرار است، دستاوردهای علمی خود از فضا را برای تولید یک برنامه آموزشی و یک دوره خاص علمی آماده کند، وی همچنین در طول مدت حضور در ایستگاه بین المللی فضایی قرار است با برخی مدارس و دانشگاه های جهان ارتباط زنده داشته و با آنها از شرایط و دریافت های خود به صورت زنده صحبت کند.

انوشه انصاري در مورد جوانان و رویاهای آنها گفت: فقط می خواهم بگویم که جوانان کشورم و دخترها به زندگی من و نوع تلاش من دقت کنند. من سال ها پیش که جوان بودم اگر می گفتم، رویایم سفر به فضاست، به من می خندیدند، اما حالا پس از سال ها تلاش، تحصیل و داشتن انگیزه رویای خودم را به واقعیت تبدیل کردم. 

وي اضافه کرد: باید باور کنیم که تلاش و انگیزه ماست که می تواند آینده را بسازد و به بشریت کمک کند، امیدوارم نتایج این سفر به عنوان پیشگامان سفر به فضا موجب افزایش اطلاعات ما از فضا کهکشان ها بشود.

اولين فضانورد زن ايراني در پایان اظهار امیدواری کرد: در زمان نوه ام هزینه سفر به فضا حداقل تا یک میلیون دلار کاهش پیدا کند و روزی هزینه این سفر به 10 تا 15 هزار دلار برسد.

استفاده شبکه چهار سیما از اين شخصیت زن ایرانی و تجلیل از او، در حالی است که مي توان با برنامه ريزي هاي بهتر و بيشتر در طول سال، مردم ايران با تعداد بيشتري از اين چهره ها آشنا کرد. ولي در همين حال هنوز سایر شبکه های داخلی یا بین المللی سازمان صداوسیما توجه لازمی به این موضوع نکرده‌اند و شایسته است در مدت زمان باقی مانده برای بهره گیری فرهنگی و علمی از حضور این فضانورد ایرانی فرصت را به نفع ايرانيان از دست ندهند.
براي اطلاعات بيشتر ميتوانيد به صفحه انوشه انصاري در سايت پارس اسکاي مراجعه نماييد
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
نورعلي اكبر حاجي نظر
1391/11/19   10:50:00 AM
لطفا تلفن تماس و يا آدرس ايميل پروفسور بهرام مبشر را براي بنده بفرستد. از كمك و ياري شما تشكر مي كنم.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید