تبلیغات
پرواز به رویا
ارسال در: 1385/06/27-00:00
سر انجام رویای کودکی به حقیقت پیوست. یک ایرانی به فضا رفت. انوشه انصاری اولین ایرانی است که پا را از زمین فراتر میگذارد. تصاویری از پرتاب سایوز حامل انوشه انصاری و دو فضانورد همراه وی.
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

چهارمين توريست فضايی

خانم انصاری چهارمين شخصی است که تا کنون با پرداخت مبلغی هنگفت حق سفر به ايستگاه فضايی را به دست آورده است.

ايستگاه فضايی بين المللی
تا کنون چهار توريست فضايی به ايستگاه بين المللی سفر کرده اند

در اين سفر، ميخاييل تيورين، کيهان نورد روسی، و مايکل لوپز-الجيريا، فضانورد آمريکايی، نيز عازم ايستگاه فضايی می شوند و در ايستگاه بين المللی به توماس رايتر، فضانورد آلمانی، خواهند پيوست.

انوشه انصاری گفته است که خود را سفيری می داند که هدف وی جلب سرمايه گذاری خصوصی به برنامه های فضايی است.

وی ثروت خود را از فعاليت در بخش ارتباطات کسب کرده و گفته است که مشاهده زمين به عنوان جزيی کوچک از هستی باعث احساس مسئوليت نسبت به اين سياره می شود.

در جريان اين سفر، خانم انصاری در آزمايشی در باره کمردرد که آژانس فضايی اروپايی آن را برنامه ريزی کرده شرکت می کند.

همراهن خانم انصاری گفته اند که وی در طول تمرين های فضايی خصوصيات لازم را از خود نشان داد و کاملا "حرفه ای" بود

----------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 بیانیه سازمان فضایی ایران در مورد سفر خانم انوشه انصاری   

دستیابی به فضای بیکران از آرزوهای دیرینه بشر بوده است. 50 سال از پرواز نخستین انسان به مدار زمین می‌گذرد. ورورد به عصر فضا و بهره‌مندی از امکانات بالقوه و موهبات الهی آن ،میراثی است برای تمام بشر. فناوری فضایی که در روزهای آغازین بهانه‌ای برای رقابت‌های سیاسی و نظامی ابرقدرتهای آن روز جهان بود، رفته رفته جایگاه واقعی خود را در تمامی امور و شئون زندگی امروزی پیدا کرده به نحوی که برخورداری از فناوری فضایی تبدیل به یک الزام شده است. در این میان در چند سال گذشته گامهای مثبتی برای ورود بخش خصوصی به این حوزه برداشته شده است که بی شک نام پیشگامان این عرصه در تاریخ بشر به نیکی به جا خواهد ماند.
انوشه انصاری بانوی موفق و ممتاز ایرانی ، یکی از این بزرگان است. این زن دانشمند و علاقمند ایرانی با اراده بزرگ و بلند، تلاشی را آغاز کرده است که افقهای جدیدی به روی بشریت خواهد گشود. پرواز ایشان به ایستگاه بین‌المللی به عنوان تنها جایگاه استقرار انسان در فضا، افتخاری بس غرور‌آمیز برای تمام ایرانیان خواهد بود اما نباید تاثیر شگرف خدمات و فعالیتهای ایشان در رونق فعالیتهای فضایی در مقیاس عمومی و در سطح بین‌المللی را فراموش نمود.
سازمان فضایی ایران به عنوان متولی بخش فضا در کشور، ضمن حمایت از فعالیتها و خدمات ارزنده خانم انصاری در ترویج و توسعه فناوری فضایی آرزوی موفقیت و سلامت برای ایشان در سفر فضایی به ایستگاه بین‌المللی را دارد و امیدوار است سفر این بانوی ایرانی به ایستگاه فضایی بین‌المللی پیام آور صلح و شادی برای جامعه بشری باشد.

جمهوری اسلامی ایران
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
سازمان فضایی ایران

آخرين اخبار در بخش ويژه انوشه انصاري http://www.parssky.com/news/ansari

 و سايت دانش فضايي http://www.spacescience.ir/Anousheh_Ansari.htm 

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید