تبلیغات
زهره , مریخ و خورشید شکار جدید فضا پیمای سوهو
ارسال در: 1385/07/11-00:00
رصد خانه خورشیدی SOHO تصویری جدید از مقارنه دو سیاره زهره و مریخ با خورشید ارسال کرده است . سوهو بیش از 10 سال است که مشغول پژوهش در جو خورشید است. مطالعه بر روی دنباله دارهایی که به خورشید نزدیک میشوند و یا در آن سقوط میکنند نیز از دیگر فعالیت های ا

  رصد خانه فضایی سوهو  در سال 1374 و باهدف مطالعه بر روی خورشید پرتاب شده است . طراحان آن ماموریتی دو ساله را برای پژوهش خورشید و منظومه شمسی پیش بینی کرده بودند. اما بیش از ده سال است که این رصد خانه همچنان فعال بوده و اطلاعات با ارزشی از  فعالیت های خورشید و جو متلاطم آن ارسال میکند. تصاویر مختلفی از دنباله دارها و عبورشان از کنار خورشید - سقوط دنباله دارها در خورشید و ...از کارهای دیگر میباشد. این تصاویر و اطلاعات را با هیچ تلسکوپ زمینی و ابزاری نمیتوان به این صورت از خورشید دریافت نمود. بیشتر از 1000 دنباله دار بوسیله این رصد خانه فضایی آشکار شده که این تعداد نزدیک به نیمی از دنباله دارهایی است که تا کنون از روی زمین توسط اخترشناسان کشف شده است.

ایران ,امریکا ,انگلستان، چين، ژاپن، تايوان، روسيه، اوكراين، فرانسه، آلمان و ليتوانى از كشورهايى هستند كه منجمان آماتورشان با استفاده از تصاوير سوهو، موفق به كشف دنباله دار شده اند. این کار را میتوان با دریافت تصاویر این فضا پیما که از روی اینترنت قابل دریافت است انجام داد.

 
اما سوهو علاوه بر اینها تصاویر دیگری نیز برای زمینیان ارسال میکند. ارسال تصاویر عبور سیارات منظومه شمسی ستارگان و صورت های فلکی از کنار خورشید  کار جالبی است که فقط از عهده سوهو بر می آید. نزدیکی زیاد این اجرام  به خورشید و زاویه دید ما نسبت به آنها کار دیدن این تصاویر را از زمین غیر ممکن میکند.
 
تازه ترین تصویر عکسی است از مقارنه دو سیاره منظومه شمسی در کنار خورشید.
 
 

سیاره زهره در سمت راست و سیاره مریخ در سمت چپ تصویر همراه با خورشید دیده میشوند. تصویر از SOHO
 
 
 
تصاویر خورشید و  اتمسفر  آن که توسط سوهو ارسال میشود را در این آدرس ببینید.http://sohowww.nascom.nasa.gov/gallery/EIT
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید