تبلیغات
دیسکاوری به سکوی پرتاب منتقل شد
ارسال در: 1385/08/26-00:00
با نزدیک شدن سفر بعدی دیسکاوری این شاتل برای پرواز به سکوی پرتاب انتقال یافت.
 
 
 

این پرواز با شرکت 7 نفر از فضانوردان با تجربه انجام خواهد شد. سومین پرواز شاتل ها در سال 2006 و دومین پروازی که هدف آن به طور اختصاصی تکمیل ایستگاه فضائی بین المللی اعلام شده است. مهندسان ناسا پس از بر طرف کردن مشکلاتی که در مخزن سوخت اصلی شاتل به وجود آمده بود دیسکاوری را برای سفر آماده کردند. دیسکاوری که قرار است در 16 آذرماه امسال به مقصد ایستگاه فضائی حرکت کند اینک توسط یک یدک کش غول آسا فاصله 7 کیلومتری میان آشیانه و سکوی پرتاب را پیموده و در جایگاه خود قرار گرفته است.                                                                                                                                                                       

ناسا قصد دارد که تا سال 2010 که ناوگان سه شاتل آن بازنشسته می شوند 15 ماموریت را برای اتمام ساختمان ایستگاه فضائی انجام دهد. هفت خدمه دیسکاوری در این پرواز یک قطعه 11 میلیون دلاری جدید را برای ایستگاه هدیه می برند و آن را در یک راهپیمائی فضائی بر روی آن نصب خواهند کرد. هم اکنون با صفحه های جدید خورشیدی که سرنشینان شاتل فضائی آتلانتیس در مردادماه بر روی ایستگاه نصب کردند یک چهارم انرژی آن تامین می شود.پس از اتمام این ماموریت و برگشت دیسکاوری به زمین مهندسان سریعا شروع به ایجاد تغییرات اساسی در ساختمان شاتل می کنند تا آن را برای سفری که در سال 2008 در پیش رو دارد آماده کنند. دیسکاوری قرار است 2 سال دیگر تجهیزات لازم را برای تعمیر و به روز رسانی قطعات تلسکوپ فضائی هابل به فاصله 600 کیلومتری از زمین منتقل کند.                                                                                                                                          

                                        
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید