تبلیغات
هاوکینگ در حال برنامه ریزی یک سفر فضائی
ارسال در: 1385/10/21-00:00
این دانشمند انگلیسی دو سال دیگر یک پرواز با جاذبه صفر را تجربه می کند.
 
 
 
 
پروفسور " استفن هاوكينگ " فيزيك‌دان بزرگ انگليسي در بزرگداشت شصت و پنجمين سالگرد تولد خود که روز دوشنبه این هفته برگزار شد گفت که در حال برنامه ریزی یک سفر فضائی است.اين دانشمند كه به دليل نوشتن كتاب " تاريخ كوتاهي از زمان " كه پر فروش‌ترين كتاب سال ۱۹۸۸در سطح جهان بود به شهرت زيادي رسيده است گفت كه امسال سرگرم برنامه‌ريزي يك پرواز با جاذبه صفر است و تصميم دارد در سال ۲۰۰۹به فضا برود . پرواز در" جاذبه صفر " پروازي است كه در جريان آن هواپيما به گونه‌اي پرواز مي‌كند كه به سرنشينان آن بطور موقت حالت بي‌وزني مي‌دهد و بدين ترتيب وضعيتي شبيه شرايط موجود در فضا را ايجاد مي‌كند. سفر هاوكينگ به خارج از جو زمين به چگونگي پيشرفت برنامه گردشگري فضايي "سر ريچارد برانسون " سرمايه‌دار بزرگ انگليسي بستگي دارد.
 

یک عکس یادگاری با همکاران : هاوکینگ بر روی صندلی چرخ دار نشسته است.
 
برانسون با طراحي اين برنامه كه آن را " كهكشان دست نخورده " نام گذاشته است، در نظر دارد از سال آينده مسافران را به مدار نزديك به زمين ببرد. یکی از این مسافران هاوکینگ خواهد بود که بدون هیچ گونه هزینه ای این سفر را تجربه خواهد کرد چون برانسون اعلام کرده است که هزینه پرواز هاوکینگ را تقبل می کند. پروفسور هاوكينگ كه استاد كامل رياضي دانشگاه كمبريج است (سمتي كه زماني به "سر اسحق نيوتن" تعلق داشت) در سن بیست و دو سالگي دچار بيماري نادر " لو گريگ " شد. اكنون او بر اثر اين بيماري عصب‌هاي حركتي كه پيش رونده نيز هست، روي صندلي چرخدار حركت مي‌كند و با كمك تجهيزات صوتي خاص سخن مي‌گويد. محور فعاليت وي بر كيهان شناسي نظري و جاذبه كانتومي قرار دارد و ماهيت موضوعاتي چون فضا-زمان، تئوري "بيگ بنگ" و سياه‌چاله‌ها را بررسي می کند.
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید