تبلیغات
خطای مهندسان ناسا در هدایت MGS
ارسال در: 1385/10/21-00:00
ناسا اعلام کرد دلیل از کار افتادن مدارگرد MGS احتمالا اشتباه مهندسان سرپرست بوده است.
 
 
 
 

سازمان هوانوردي و فضايي آمريكا " ناسا " اعلام كرد دليل از كارافتادن ناگهاني كاوشگر "مارس گلوبال سروير" در مدار سياره مريخ در ماه ژوئن گذشته احتمالا خطاي مهندسين كنترل عمليات آن در زمين بوده است. سازمان " ناسا " روز چهارشنبه اعلام كرد كه جهت شناسايي دليل از كار افتادن اين كاوشگر كميته ويژه‌اي تشكيل داده است و شواهد اوليه، حاكي از خطاي انساني در اين زمينه است. " جان مك‌نامي" سرپرست برنامه‌هاي اكتشافي "ناسا " در منظومه شمسي اعلام كرد مهندسان كنترل عمليات كاوشگر "مارس گلوبال سروير" در ماه ژوئن با هدف به روز نگاري نرم‌افزارهاي اين كاوشگر، دستورات نرم‌افزاري را از زمين براي اين سفينه بدون سرنشين ارسال كردند كه اين دستورات به اشتباه سبب قرار گرفتن باتري سفينه در جهت خورشيد و داغ شدن آن شده است كه اين مشكل احتمالا تامين برق سفينه را دچار مشكل كرده و آن را در مدار مريخ از كار انداخته است.                                                                                                                                                                       

 
" داگ مك‌كوييزشن " سرپرست برنامه سفينه  "مارس گلوبال سرو‌ير" اعلام كرد تا پيش از پايان تحقيقات كميته ويژه نمي‌توان دليل از كار افتادن اين سفينه را به شكل رسمي اعلام كرد. چنانچه دليل مشكل ياد شده خطاي انساني در زمينه ارسال دستورات نادرست از زمين تشخيص داده شود، عملكرد مهندسين حاضر در برنامه اين سفينه زير سوال خواهد رفت. سفينه بدون سرنشين و  ۲۴۷ميليون دلاري "مارس گلوبال سروي‌ير" در هفتم نوامبر سال ۱۹۹۶به سوي سياره مريخ به پرواز درآمد و پس از قرار گرفتن در مدار اين سياره، به نقشه‌برداري از سطح آن مشغول شد. ماموريت كاوشگر "مارس گلوبال سروي‌ير" در ابتدا دو سال تعيين شده بود اما اين ماموريت بارها توسط "ناسا" تمديد شد و تا زمان مرگ آن در سال ۲۰۰۶ادامه داشت. اين سفينه در يك دهه حضور خود در مدار  مريخ حدود ۲۴۰ هزار عكس از سطح مريخ به زمين ارسال كرده‌است. 
 
                                                                                                                   
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید