تبلیغات
ماموریت جدید اسا برای عطارد
ارسال در: 1385/12/10-00:00
سازمان فضایی اروپا پروژه جدید خود موسوم به بی پی کولومبو  را برای ارسال به سیاره عطارد تصویب کرد .

چندی پیش ناسا فضاپیمای مسنجر (Messenger) خود را به سمت عطارد اولین سیاره منظومه شمسی ارسال کرده است تا به اسرار ناشناخته ی این سیاره پی ببرد در همین راستا به تازگی سازمان فضایی اروپا (اسا) ماموریت جدیدی را برای این سیاره طرح ریزی کرده . این ماموریت که بی پی کولومبو (BepiColumbo) نام دارد ،پروژه ای مشترک میان سازمان فضایی اروپا و سازمان اکتشافات فضایی ژاپن (Jaxa) است .

مطابق برنامه ریزی های انجام شده ، BepiColumbo در اگوست سال 2013 به فضا پرتاب خواهد شد و شش سال بعد به سیاره عطارد خواهد رسید . در این ماموریت دو مدار گرد با هم به سمت عطارد فرستاده می شوند مدار گرد اول ، مدارگرد سیاره ای عطارد (Mercury Planetary Orbiter )است که از آن برای انجام تحقیقات سیاره ای استفاده خواهد شد و دیگری مدارگرد مغانطیس – سپهری عطارد (Mercury Magnetospheric Orbiter ) می باشد که بر روی فضای مغناطیسی اطراف این سیاره تحقیق خواهد کرد .

ساخت مدارگرد اول که با نام اختصاری MPO شناخته می شود بر عهده ی سازمان فضایی اروپاست و مدارگرد دوم (MMO ) توسط Jaxa ساخته خواهد شد و در نهایت هر دو توسط یک فضاپیمایی مشترک به سمت پلوتو فرستاده می شوند .

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید