تبلیغات
پاسخ‌نامه نهایی مرحله اول سومین دوره المپیاد نجوم
ارسال در: 1385/12/12-00:00
کلید نهایی آزمون برای کدبرگه 1 و هم‌چنین پاسخ‌های تشریحی را دریافت کنید. همچنین از آخرین گمانه زنی ها درمورد درصد قبولی در مرحله اول آزمون المپیاد نجوم نیز مطلع شوید.
آن‌چه ملاحظه می‌کنید، پاسخ‌نامه نهایی آزمون مرحله اول سومین دوره المپیاد نجوم است که سوم اسفندماه 1385 در سراسر کشور برگزار شد. این پاسخ‌نامه با هم‌فکری ذوالفقار دانشی، امیر حسن‌زاده و علی‌اکبر نیری تنظیم شده است و در آن سعی شده تا درست‌ترین گزینه‌ها انتخاب شود؛ اما برخی از پرسش‌ها که با * مشخص شده‌اند، ابهام دارند و به‌همین دلیل بسته به فرضیات اولیه برای حل سوال، می‌توان گزینه دیگری را انتخاب کرد. می‌توانید با دریافت‌کردن پاسخ‌های تشریحی استدلال‌های پاسخ‌دهندگان را نیز مطالعه کنید. (فایل شماره 1 و فایل شماره 2 را داونلود کنید) آخرین شنیده ها از استادان رصدخانه زعفرانیه تهران نیز حاکی است پاسخ درست خالص به تنها 10 پرسش چند گزینه ای منجر به قبولی در مرحله اول آزمون می شود؛ درحالیکه برخی از اعضای تیم المپیاد نجوم در چند دوره اخیر معتقدند شرط قبولی در آزمون امسال، کسب 20 تا 25 درصد نمره کل (شامل پرسشهای چندگزینه ای و مسایل کوتاه) است. شاید اگر مسوولان المپیاد نجوم از رویه کمیته المپیاد فیزیک پیروی می کردند و امتیاز هر سوال را در کنار آن قرار می دادند، اظهارنظر در مورد این موضوع دقیق تر صورت می گرفت.
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید