تبلیغات
گزارش برگزاری مراسم شب یوری
ارسال در: 1386/01/24-00:00
گزارش برگزاری مراسم شب یوری در شهر اصفهان

در سالگرد پرواز تاریخی یوری گاگارین اولین فضانورد جهان به فضا، گروه فضانوردان جوان اقدام به برگزاری مراسمی تحت عنوان شب یوری نموده است. در این شب علاقمندان به فضا گردهم می‌آیند و علاوه بر بزرگداشت این رویداد تاریخی، با جذابیت‌های فضا و علام هستی نیز آشنا می‌شوند. فناوری فضا از جمله‌ی علومی است که در حداقل در جامعه‌ی ایران، مهجور مانده است و شهروندان عادی کمتر با این تکنولوژی و نفش آن در زندگی انسان آشنا هستند. برگزاری مراسمی همچون شب یوری می‌تواند بهانه‌ای برای آشنایی با علوم فضایی باشد.

اعضای گروه فضانوردان جوان با حمایت مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان در پنجشنبه 23 فروردین 1386 برابر با 12 آوریل 2007 برای اولین بار مراسم شب یوری را در ساختمان مرکز نجوم ادیب برگزار کردند. این مراسم در ساعت 18:30 با سخنرانی آقای علیرضا تیموری آغاز شد. ایشان در طی سمینار خود با تشریح ساختار لایه‌های جو، به معرفی فضا و مرز بین آن و زمین پرداختند. وی در ادامه درباره‌ی یک گروه دانشجویی در فنلاند توضیحاتی را ارائه دادند که با یک بالون ساده و یک دوربین عکاسی اقدام به عکس‌برداری از لایه‌های جو زمین تا ارتفاع 273 هزار پایی کردند.

پس از سخنرانی آقای تیموری، یک Slide Show از زندگی‌نامه‌ی یوری گاگارین به نمایش درآمد. عنوان برنامه‌ی بعدی، سخنرانی محمدرضا رضائی از اعضای گروه فضانوردان جوان بود. وی با سمینار خود به معرفی ساختمان فضاپیمای وستک پرداخت و مراحل یک سفر فضایی را با این فضاپیما مورد بررسی قرار داد. رضائی در پایان سخنرانی خود با مطرح کردن چند سوال به افرادی که به سوالات پاسخ صحیح دادند از طرف مرکز نجوم هدایایی اهدا کرد.

برنامه‌ی سخنرانی‌ها حدود ساعت 20 به پایان رسید و افراد شرکت‌کننده در مراسم، به پشت‌بام مرکز نجوم رفتند تا شاهد برنامه‌ی آتش‌بازی و پرواز بادکنک‌ها باشند. برای این شب، رصد ماهواره‌ها نیز پیش‌بینی شده بود که به دلیل شرایط نامساعد جوی این امکان میسر نشد. از سایر برنامه‌هایی که در این شب انجام شد روشن‌کردن 46 شمع به مناسبت چهل‌وششمین سالگرد پرواز گاگارین به فضا و همچنین توزیع بروشور ولوح‌های فشرده‌ی اطلاع‌رسانی از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این شب به یادماندنی بود.

این مراسم تا حدود 21 ادامه داشت.

در برگزاری ویژه‌برنامه‌ی شب یوری خانم‌ها پروانه بحرینیان، کوثر عابدی، صفورا تنباکویی، مرضیه رضائی و آقای حسین علیرضائی و جمعی از دوستان دیگر حضور داشتند که از تمامی این عزیزان تشکر و قدردانی می‌شود. در ضمن از پرسنل مرکز آموزش نجوم ادیب که امکان برگزاری این مراسم را فراهم کردند، صمیمانه متشکریم.

در پایان نظر شما به دیدن عکس‌هایی از گوشه‌ و کنار این مراسم جلب می‌کنیم؛

برشور شب یوری صفحه یک و صفحه دو

عکس‌ها از صفورا تنباکویی

در صورت عدم نمایش عکس ها لطفا کلیک راست کنید و گزینه show picture را انتخاب نمایید.

سخنرانی آقای علیرضا تیموری

سخنرانی آقای علیرضا تیموری

سخنرانی محمدرضا رضائی از اعضای گروه فضانوردان جوان

سخنرانی محمدرضا رضائی

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید