تبلیغات
آتلانتیس و بررسی آسیب احتمالی بدنه
ارسال در: 1386/03/20-00:00
فضانوردان اتلانتيس حين گردش به دور کره زمين در فضا، با استفاده از دوربين های تلويزيونی پوشش خارجی فضاپيما را مورد بازرسی قرار ميدهند.

بلاخره فضا پیمای آتلانتیس پس از تاخیر های مکرر عصر روز جمعه به فضا پرتاب شد. پرتاب اتلانتيس با تاخيری سه ماهه انجام گرفت که ناشی از آسيب هائی بود که طوفان توام با ريزش شديد باران و تگرگ به مخزن سوخت آن وارد ساخت. کارشناسان در اين مدت سرگرم پرکردن هزاران فرورفتگی های کوچک ناشی از اصابت دانه های تگرگ به لايه حفاظتی مخزن سوخت فضا پيما بودند. وين هيل مدیر ناسا ميگويد "مخزن سوخت در جريان پرتاب فضا پيما به فضا خوب دوام آورد."

سرنشينان اتلانتيس با استفاده از يک دوربين تلويزيونی که به بازوی رباتی فضاپيما متصل است بدنه فضاپيما را بازرسی ميکنند تا مطمئن شوند در جريان پرتاب آسيبی نديده باشد. اين شيوه بازرسی از چهار سال پيش معمول شده است که فضاپيمای کلمبيا در نتيجه آسيبی که هنگام پرتاب به لایه پوششی آن وارد شد، حين بازگشت به کره زمين و برخورد به گرمای شديد آتمسفر منفجر شد و هفت سرنشين آن کشته شدند.

 اتلانتيس روز يکشنبه در ايستگاه بين المللی فضائی پهلو ميگيرد و سرنشينان آن قرار است مجموعه ای از صفحات مخصوص جذب و توليد انرژی خورشيدی را  روی بدنه خارجی آن نصب کنند.

اتلانتيس در بازگشت به کره زمين خانم سونيتا ويليامز فضانورد آمريکائی را که در شش ماه گذشته ساکن فضا بوده است باز ميگرداند. جانشين خانم ويليامز ، کلايتون اندرسون آمريکائی است که با اتلانتيس به فضا رفته است.

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید