تبلیغات
رکورد جدید به نام زنان
ارسال در: 1386/03/26-00:00
سونیتا ویلیامز فضانورد زن امروز صبح توانست به دو رکورد جدید در میان زنان فضانورد دست یابد
 
 
 
نامش " سونیتا ویلیامز " . فضانورد آمریکائی با اصلیت هندی که زندگی خود را از گجرات هند آغاز کرد. مهندس ایستگاه فضائی است. ماموریت خود را دسامبر سال گذشته با شاتل فضائی دیسکاوری آغاز کرد و توانست 188 روز 4 ساعت طعم زندگی را در فضا بچشد و رکورد قبلی اقامت زنان در فضا را که توسط " شانون لوسید " به ثبت رسیده بود و 11 سال بدون تغییر مانده بود بشکند.

         او به این کار اکتفا نکرد. در طول این مدت 4 بار راهپیمائی فضائی انجام داد. در طول این راهپیمائی ها جمعا 29 ساعت و 17 دقیقه در بیرون از ایستگاه فضائی گذراند و توانست با این کار خود رکورد " کاترین ترانتون " را در قسمت گردش های فضائی نیز بشکند. قرار است " کلیتون اندرسون " که 18 خردادماه با شاتل فضائی آتلانتیس به ایستگاه فضائی سفر کرده بود طی یک ماموریت چهار ماهه جایگزین خانم ویلیامز شوند. ایشان همراه با دیگر خدمه آتلانتیس به زمین باز خواهند گشت. او با اینکه بیش از شش ماه را در فضا سپری کرده است امروز صبح در پایان ماموریتش گفت : " در طول این مدت اینجا خانه من بوده است. من هنوز دوست دارم در اینجا زندگی کنم. " اما از ایستگاه فضائی چه خبر ؟ آخرین خبرهای رسیده از ایستگاه فضائی حاکی از آن است که فضانوردان توانسته اند چند ریز تراشه ایستگاه را که در حین ماموریت از کار افتاده بودند تعمیر کنند. همچنین امروز سومین راهپیمائی فضانوردان نیز به پایان رسید. پس از آن چهارمین و آخرین راهپیمائی انجام می شود.

                                                                  
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید