تبلیغات
طرح جدید ناسا اتاق کاوشگران انشتین
ارسال در: 1386/04/16-00:00
ناسا طرح جدید خود موسوم به

سازمان فضایی ناسا اعلام کرده است که طرح جدید آنها به نام "دفتر کاوشگر های انشتین" به منظور جمع آوری اطلاعات و تحقیق بر روی عجیب ترین  پدیده های جهان تاسیس شده ، پدیده های مانند : انرژی تاریک ، سیاهجاله ها و امواج پس زمینه کیهانی .

ناسا تصمیم دارد در این طرح از 5 کاوشگر استفاده کند. این یکی از مهمترین ویژگی های این طرح است ، دو فضاپیمای بزرگ و اصلی و 3 کاوشگر کوچک .دو فضاپیمای اصلی این طرح قبل از این نیز مورد استفاده ی ناسا بوده اند و مجهز به آنتن فضایی تداخل سنج لیزری(LISA ) و Constellation-X می باشند . 

 آنتن فضایی تداخل سنج لیزری(LISA ) امواج گرانشی خورشید را اندازه می گیرد و Constellation-X موادی را رصد می کند که به داخل سیاهچاله های ابر پر جرم سقوط می کنند .

سه کاوشگر کوچک نیز ماموریت دارند تا پدیده هایی همچون ماهیت انرژی تاریک ، فیزیک انفجار بزرگ ، توزیع سیاهچاله های در جهان و نوع آنها را بررسی کنند . ناسا مطالعات مقدماتی را در باره ی این ماموریت ها آغاز کزده است.

گروهی متشکل از دانشمندان ناسا و دپارتمان انرژی آمریکا در حال بررسی اولویت انجام ماموریت های فوق هستند . این گروه نتایج خود را در سپتامبر امسال منتشر خواهد کرد .

 

آلبرت انشتین یکی از بزرگترین دانشمند قرن بیستم است که به خاطر پیشگوی های علمی اش درباره ی نیروی گرانش طبیعت و ماهیت آن و نظریه های نسبیت شهرت جهانی دارد .

 ناسا به منظور قدردانی از این دانشمند بزرگ تصمیم گرفته تا اتاق کار جدید خود را به نام این دانشمند نام گذاری کند .

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید