تبلیغات
سرزمین یخ و کربن
ارسال در: 1386/04/17-00:00
فضاپیمای کاسینی توانست در هایپرون یکی از اقمار زحل آثاری از هیدروکربن و یخ پیدا کند.
 
هایپرون قمری از جمع 60 قمر کشف شده در حال گردش به دور سیاره زحل است. این قمر مدتی است سوژه مطالعاتی فضا پیمای کاسینی شده است. در جدیدترین تصاویر ارسال شده کاسینی آثاری از هیدروکربن در سطح آن مشاهده شد که یافته ای بسیار با ارزش تلقی میشود. از آنجا که یکی از پیش نیاز های مهم تشکیل حیات ملکولی و یاخته های زیستی در کیهان وجود هیدروکربن و مشتقات آن است این یافته ارزشمندی است.تصاویر جدید که در طیف فرابنفش تهیه شده نشان از وجود دی اکسید کربن همراه با ملکولهای یخ زده آب در بخش هایی از این قمر دارد.
 
 
 
 فضاپیمای کاسینی محصول همکاری سازمانهای فضائی ناسا و اسا و ایتالیا است که سفر خود را از سال 1997 برای کاوش در قلمرو زحل آغاز کرد. برای اطلاعات بیشتر از این فضاپیما و همچنین مشاهده آخرین تصاویر ارسال شده از آن به نشانی های زیر مراجعه نمایید.
 
 
 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید