تبلیغات
ایندیور آماده پرواز می شود
ارسال در: 1386/04/28-00:00
خدمه انديور به ايستگاه فضايي كندي در فلوريدا پرواز كردند.
 
  
 

خدمه ماموريت آتي شاتل فضايي انديور براي انجام آزمايش ها و تعليمات نهايي تا پيش از پرتاب شاتل به ايستگاه فضايي كندي در فلوريدا پرواز كردند. باربارا مورگان، فضانورد معلم و شش خدمه ديگر فضاپيما آزمايشگاه هاي شبيه سازي رايانه‌ ای و مجازي را در هوستون ترك كردند و سوار بر فضاپيماي انديوور شدند كه براي پرتاب در روز 16 مرداد با هدف انجام ماموريت ساخت و ساز ايستگاه فضاي بين المللي برنامه‌ريزي شده است. اسكات كلي، فرمانده انديور كه سومين سفر خود به فضا را انجام خواهد داد، گفت: حضور در اين مركز واقعا يك مزيت است و ما واقعا به دنبال ادامه تعليمات خود هستيم و از اين كه فرصت پرواز به ايستگاه را داشته باشيم، استقبال مي‌كنيم. هفت خدمه براي پرواز با انديور آماده مي‌شوند كه از اين تعداد چهار نفر براي اولين بار است كه به فضا مي‌روند. قرار بود شاتل فضائی ایندور، سفر خود را روز 18 مردادماه آغاز کند اما به علت تداخل برنامه های ناسا این سفر دو روز زودتر (16 مردادماه) انجام می شود.

 

دو ماموریت مهم دیگر در برنامه کاری ناسا قرار دارد. یکی کاوشگر سیمرغ که به مریخ می رود و دیگری ماهواره ارتباطی نظامی آمریکا است که 20 مردادماه توسط موشک اطلس به مدار خود انتقال می یابد. ناسا تا پايان سال 2007 قصد دارد سه شاتل ديگر براي تكميل ساخت ايستگاه فضایی بین المللی به اين ايستگاه بفرستد. شاتل فضائی ایندیور که 16 مردادماه سفر خود را آغاز می کند. شاتل فضايي ديسكاوري در تاریخ 28 مهرماه و شاتل فضايي آتلانتيس در 15 آذرماه به ايستگاه بين‌المللي فضائی سفر می كنند. هم اکنون خدمه ایندیور در حال به پایان رساندن آخرین تمرینات خود هستند. هدف این ماموریت 11 روزه، تکمیل ایستگاه فضائی بین المللی اعلام شده است. ایستگاهی که پس از تکمیل، می تواند گنجایش یک تا دو فضانورد از هر کشوری را داشته باشد. این ایستگاه در طول حرکت در مدار خود 1.4 میلیارد کیلومتر را پیموده و هم اکنون میزبان سه فضانورد است. در سفر قبلی شاتل ها، خدمه شاتل فضائی آتلانتیس صفحاتی خورشیدی 18 تنی را که همراه با خود برده بودند، بر روی ایستگاه فضائی نصب کردند. 

                                                                                   

 

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید