تبلیغات
مهتاب، تركيبات ماه را فاش مي‌كند
ارسال در: 1386/05/02-00:00
دانشمندان به اين نتيجه رسيده‌اند كه با مقايسه نوسانات نور ماه، مي‌توانند غلظت برخي مواد معدني موجود در ماه را پيش ‌بيني كنند.
 
 
 

دانشمندان آمريكايي به اين نتيجه رسيده‌اند كه با مقايسه نوسانات نور ماه، مي‌توانند غلظت برخي مواد معدني موجود در ماه را پيش‌بيني كنند. نمونه سنگ‌هايي كه فضانوردان آمريكايي از ماه به زمين آورده‌اند، گوناگوني‌هاي زيادي را در غلظت‌هاي اكسيد تيتانيوم نشان مي‌دهند كه بر ساختمان غشايي تركيبي پيچيده‌اي در داخل جبه ماه اشاره دارد. " ام.اس. رابينسون " از دانشگاه دولتي آريزونا و همكارانش با استفاده از تصاوير سطح ماه كه توسط تلسكوپ فضايي هابل گرفته شده بود، متذكر شدند كه " ايلمنيت " خواص بازتابي بسيار پاييني دارد. اين تصاوير براي تعيين مكان‌هايي در ماه كه حاوي ايلمنيت هستند، گرفته شده بود. دانشمندان با مقايسه نوسانات در بازتاب نور فرابنفش و قابل رويت وجود ايلمينت در ماه را مشخص كردند. آنها دريافتند مناطقي كه فراواني ايلمنيت در آنها كم و زياد است با ارزش‌هاي پيش‌بيني شده بر اساس سنگ‌هايي كه فضانوردان در ماموريت‌هاي آپولو جمع كرده بودند، به خوبي هماهنگ است اما فراواني‌هاي ايلمنيت شناختي در زمينه سن خاك ماه به دست نمي‌دهد. محققان انتظار دارند كه روش نقشه‌برداري از راه دور اكسيد تيتانيوم بر روي سطح‌ماه، انجام مطالعات ظريف‌تر در زمينه تركيبات پوسته ماه را امكان پذير كند و انسان‌ها را به اكتشافات بيشتري بر روي ماه هدايت نمايد. 

                                
 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید