تبلیغات
مراسم هفته جهاني فضا در ایران
ارسال در: 1386/07/23-00:00
مراسم«هفته جهاني فضا» 19 تا 25 آبان ماه در سراسر ايران برگزار مي‌شود.

مراسم هفته جهاني فضا كه در كشورهاي اسلامي‌ به بعد از ماه مبارك رمضان موكول شده، در روزهاي 19 تا 25 آبان ماه به مناسبت پنجاهمين سال تسخير فضا توسط بشر با شعار «50 سال در فضا» در سراسر كشور برگزار مي‌شود.

به گزارش (ايسنا)، هفته‌ جهاني فضا به منظور آگاهي عمومي ‌و ترويج فرهنگ استفاده صلح‌جويانه از فن‌آوري فضا براي توسعه و رفاه به ابتكار سازمان ملل متحد و به مناسبت پرتاب اسپوتنيك1 به فضا به‌عنوان اولين ماهواره، هر ساله از چهارم تا دهم اكتبر برابر با دوازدهم تا هجدهم مهر ماه در سراسر جهان برگزار مي‌شود. از آنجا كه در سال‌هاي اخير اين هفته با ايام ماه مبارك رمضان تقارن داشت با هماهنگي‌هاي به عمل آمده بين سازمان ملل متحد و كشورهاي اسلامي ‌مقرر شد، برگزاري هفته جهاني فضا به بعد از ماه مبارك رمضان و در روزهاي 19 تا 25 آبان ماه 86 موكول شود.

براساس تصميمات سازمان ملل متحد هر يك از روزهاي اين هفته با مروري بر تلاش‌هاي بشر براي تسخير فضا نامگذاري شده كه بدين ترتيب، ايام اين هفته به ترتيب روز اسپوتنيك، روز نخستين بشر در فضا، روز ربات‌هاي فضايي، روز سفر به ماه، روز اقامت در فضا، روز چشم‌هاي تيزبين فضايي و روز مريخ، چشم به راه بشر نام‌گذاري شده‌اند. به گزارش ايسنا، شوراي عالي فضايي ايران نيز هر يك از روزهاي هفته جهاني فضا در ايران را نامگذاري و برگزاري مراسم ويژه آن را به يكي از دستگاه‌هاي اجرايي مربوطه واگذار كرده است.

 

بر اين اساس مراسم روز شنبه 19 آبان ماه به عنوان «فضا، سياستگذاري و راهبردها» از سوي سازمان فضايي ايران، يكشنبه 20 آبان ماه به عنوان «فضا و تبادل اطلاعات» از سوي شركت مخابرات، دوشنبه 21 آبان ماه به عنوان «فضا و علوم ژئوماتيك» از سوي سازمان جغرافيايي نيروهاي مسلح، سه شنبه 22 آبان ماه به عنوان «فضا، آموزش، تحقيقات و فن‌آوري» از سوي وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوري، چهارشنبه 23 آبان ماه به عنوان «فضا و ديده‌باني» از سوي سازمان هواشناسي كشور، پنج شنبه 24 آبان ماه به عنوان «فضا و بنگاه‌هاي خصوصي» از سوي سازمان فضايي ايران و جمعه 25 آبان ماه به عنوان «فضا و شناخت مرزهاي جديد » (فضا و نجوم) از سوي انجمن نجوم ايران برگزار مي‌شود. به گزارش ايسنا، علاوه بر برگزاري مراسم در هر يك از روزهاي هفته فضا در سازمانها و وزارتخانه‌هاي ذي‌ربط ، فعاليت‌هاي جنبي نظير برگزاري تعدادي سمينار علمي و كارگاه آموزشي به فراخور موضوعات، نقاشي كودكان، مسابقه مقاله‌نويسي و آموزش‌هاي ساده به كودكان برگزار مي‌شود.

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید