تبلیغات
برگزاری اولین کارگاه نجوم در دهدشت
ارسال در: 1386/08/14-00:00
گروه نجوم سپهر بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج اقدام به برگزاری یک دوره ی یک روزه ی کارگاه آموزش نجوم برای دانش آموزان  دبیرستانهای دهدشت کرد.
این دوره که با همکاری و به دعوت موسسه ی غیرانتفاعی شمس برگزار گردید،در تاریخ جمعه 11آبان 86 ساعت 9 صبح آغاز شد.
در این کارگاه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید،مسئول گروه نجوم سپهر و مسئول انجمن نجوم استان به بیان پیشینه ی ارزشمند دانش نجوم در کشورمان پرداختند.آقای سید مسعود پرهیزگاری در ادامه فعالیت های گروه نجوم سپهر را در گذشته و حال بیان داشته و با اشاره به افتخارات کسب شده توسط این گروه برنامه های پیش روی گروه و انجمن نجوم استان را اعلام نمودند. 
پس از آن کارگاه آموزشی با صحبتهای یکی از اعضائ گروه(خانم حسینی) در مورد فواصل در دنیای نجوم آغاز گشته و با صحبت های
عضو دیگر گروه (خانم جاوید)در مورد پیدایش منظومه ی شمسی ادامه یافت.در ادامه آقای بیگی دیگر عضو گروه آموزش خود را در مورد منظوه ی شمسی ،سیارات  قمرها و  اجرام این منظومه شروع نمودند.بعد از این قسمت برنامه خانم افرازیان مدرس فیزیک مدارس دهدشت به بیان نکاتی در مورد این کارگاه پرداختند.و پس از آن برنامه با پخش فیلمی
مستند در مورد دنیای ستاره شناسی ادامه یافت.پایان بخش برنامه ها بخشآموزش آسمان شب و رصد بود که آقای پرهیزگاری با معرفی مختصر نرم افزار استاری نایت آسمان شب دهدشت در آن شب را توضیح دادند.
و در ادامه به معرفی صور فلکی آسمان شب و طریقه ی پیداکردن آنها در آسمان و با توجه به سایر صور فلکی پرداختند.
 و برنامه های این کارگاه باصحبت های مسئول پژوهشسرای دانش آموزی دهدشت به پایان رسید. 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید