تبلیغات
ایستگاه فضایی چینی ؟
ارسال در: 1386/08/18-00:00
اخباری که اخیرا توسط سازمان فضایی ملی چین منتشر شده این فرضیه را تقویت می کند که چین در فکر ساختن یک ایستگاه فضایی مستقل است .

گزارش های مختلطی که از چین می رسد نشان می دهد که این کشور تصمیم دارد تا سال 2020 دست به احداث یک ایستگاه فضایی جدید بزند. یکی از مهندسین هوافضای چین به نام Long Lehao به طور رسمی به خبر نگاران اعلام کرده است که سازمان فضایی ملی چین تصمیم داشته یک اتاق کار کوچک و 20 تنی در فضا احداث کند . اما بعد از آن مقامات رسمی آژانس فضایی این خبر را تکذیب کردند .

Li Guoping سخن گوی این آژانس اعلام کرده : "چین در حال حاضر تصمیم به احداث ایستگاهی در فضا ندارد" اما باز از همین سخنان به نظر می رسد که این امکان در آینده نزدیک وجود دارد (یا در گذشته وجود داشته) و احتمال ایجاد چنین ایستگاهی هنوز وجود دارد.

چین پیش از این بارها اعلام کرده بود که تمایل دارد یک ایستگاه فضایی از خودش در فضا داشته باشد و هربار آن را به 10 یا 15 سال آینده موکول کرده بود و هیچ وقت زمان مشخصی برای آن تعیین نکرده بود اما Long Lehao برای اولین بار ، سال 2020 را به عنوان یک زمان مشخص برای انجام این پروژه اعلام کرده است.

Long Lehao سرپرست طراحی پروژه Long March 3A می باشد ، راکتی که مدار گرد چینی Chang'e-1 را تا ماه حمل می کند .

این تناقضات در مورد ماموریت این مدارگرد نیز در اخبار چین به چشم می خورد . و به نظر می رسد این مدارگرد بیش از چیزی که چینی ها پیش بینی و اعلام کرده اند توانسته سوخت خود را ذخیره کند و می تواند به ماموریت خود بر فراز ماه ادامه دهد و مساحت زیادی از سطح ماه را بررسی کند .

هر چند که به احتمال فراوان چین دست به احداث ایستگاه فضایی خواهد زد اما به نظر مب رسد این ایستگاه فضایی بسیار کوچک تر از نمونه بین المللی آن خواهد بود و بیشتر به یک آزمایشگاه فضایی کوچک شبیه خواهد بود که برای مقاصد علمی تحقیقاتی مورد استفاده چین قرار خواهد گرفت .

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید