تبلیغات
سفر ماجراجویانه به انتهای زمین
ارسال در: 1386/10/14-00:00
آیرین شیوایی یکشنبه ۹ دی ۱۳۸۶ به نخستین جزیره در قاره جنوبگان رسید. وی نخستین بانوی ایرانی است که از مبدا ایران به قاره جنوبگان سفر کرده است.

آیرین شیوایی، همکار ماهنامه نجوم و برنامه تلویزیونی آسمان شب، یکشنبه ۹ دی ۱۳۸۶ به نخستین جزیره در قاره جنوبگان رسید. وی نخستین بانوی ایرانی است که از مبدا ایران به قاره جنوبگان سفر کرده است. آیرین شیوایی تحت برنامه ای دانش آموزی – دانشجویی به نام "دانشجویان بر روی یخ" (SOI) عازم جنوبگان شده بود.

ساعت ۲:۲۰ بامداد دوشنبه ۳ دی ۱۳۸۶، آیرین شیوایی تهران را به مقصد پاریس ترک کرد. وی پس از نزدیک به ۱۷ ساعت انتظار در فرودگاه شاردوگل فرانسه با پیوستن به چند دانش آموز و دانشجوی دیگر، عازم بوینس آیرس، مرکز کشور آرژانتین شد. باقی دانش آموزان و دانشجویانی نیز که از کشورهای دیگر عازم این برنامه بودند، خود را به هتل محل اقامت این گروه در بوینس آیرس رساندند تا ۶۴ دانش آموز و دانشجو از کشورهای مختلف جهان در این برنامه حضور داشته باشند. پس از یک شب اقامت در بوینس آیرس این گروه عازم شهر اوشوآیا، جنوبی ترین شهر جهان، شد.

مسیر عزیمت آیرین شیوایی از تهران تا جنوبگان. مقصد های مشخص شده، به ترتیب: پاریس، بوینس آیرس، اوشوآیا،مجموعه جزایر شتلند جنوبی و شبه جزیره جنوبگان است.

برنامه های معارفه، کارگاه های علمی، بازدید علمی از یک منطقه ای طبیعی در اطراف اوشوآیا و آمادگی برای سفر به جنوبگان از جمله برنامه های دو روز اقامت این گروه در اوشوآیا بود.

ساعت ۳ بعد از ظهر جمعه ۷ دی ۱۳۸۶ به وقت آرژانتین، این گروه از بندر اوشوآیا با کشتی به همین نام، کشتی اوشوآیا، از خشکی های قاره آمریکا نیز فاصله گرفت تا خود را به بکرترین قاره جهان برساند.

ادامه خبر در سایت ماهنامه نجوم   http://nojum.ir/news/articles/611

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید