تبلیغات
کاروانسرای قصر بهرام، برای ششمین بار میزبان رقابت مسیه خواهد بود
ارسال در: 1387/01/09-00:00
سرانجام با در نظر گرفتن همه ی شرایط موجود، کاروانسرای قصر بهرام بار دیگر میزبانی بزرگترین گردهمایی رصدگران ایرانی را عهده دار شد. هشتمین رقابت مسیه در شرایطی در این کاروانسرا برگزار می شود.

سرانجام با در نظر گرفتن همه ی شرایط موجود، کاروانسرای قصر بهرام بار دیگر میزبانی بزرگترین گردهمایی رصدگران ایرانی را عهده دار شد. هشتمین رقابت مسیه در شرایطی در این کاروانسرا برگزار می شود که پیش از این، پنج بار رصدگران ایرانی در همین محل گردهم آمده اند و ماراتن مسیه را برگزار کرده اند.

تا کنون بیش از 110 نفر، از استان های گوناگون به طور قطعی برای شرکت در هشتمین رقابت مسیه اعلام آمادگی کرده اند و جمع محدودی از نفراتی که در زمان اعلام اسامی اولیه پذیرفته شدگان، علیرغم شایستگی بسیار و تنها به دلیل ظرفیت محدود در پذیرش، امکان حضور در برنامه را پیدا نکرده بودند، با در نظر گرفتن انصراف عده ای از پذیرفته شدگان اولیه، امکان حضور در برنامه را خواهند یافت که به زودی از طریق پست الکترونیک، نامه پذیرش و فرم مشخصات برای آنها ارسال خواهد شد. این عزیزان بایستی مراحل مربوط به تکمیل ثیت نام را زودتر انجام دهند و مدارک مربوط را در اسرع وقت برای ما ارسال کنند.

لازم است از همکاری پذیرفته شدگانی که به هر دلیل امکان حضور در برنامه را نداشتند و انصراف خود را به اطلاع کمیته رقابت ها رساندند، سپاسگزاری کنیم.

اطلاعات مربوط به محل برگزاری و زمان های رفت و برگشت از قرار زیر است:

مکان برگزاری: پارک ملی کویر، کاروانسرای قصر بهرام (150 کیلومتری جنوب شرقی تهران).

طول و عرض جغرافیایی به ترتیب حدود 52در جه و 12 دقیقه شرقی و 34 درجه و 47 دقیقه شمالی و ارتفاع حدود 1000 متر از سطح دریا

 

زمان تجمع برای حرکت:  ساعت 9 صبح پنجشنبه 22 فروردین

نشانی: تهران، خیابان آزادی، تقاطع خیابان زنجان، روبه روی ساختمان سازمان ملی میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری

مسیر حرکت از ری به سوی ورامین و پیشوا و سپس مسیر بیابانی پارک ملی کویر است (طی مسیر به مدت حدود 5 ساعت).

Download آسمان صاف (600Wx400H)

آسمان صاف كوير بر بالاي كاروانسراي قصر بهرام
 محمد رحيمي

 
افق رصدگاه باز است و از جنوب تا حدود 5 درجه به دلیل قرارگیری سیاه کوه بسته است. آلودگی نوری در جنوب کمترین و در شمال به دلیل قرار گیری تهران و گرمسار بیشترین است. حد قدر آسمان در شبهای تاریک بین 6 تا 5/6 است. در برنامه رصد یک استراحت نیم ساعته در نظر گرفته شده است. 

در پایان رقابت و پس از استراحت و صرف صبحانه، مراسم معرفی برگزیدگان و ارائه جوایز انجام می شود و پس از آن علاقه مندان می توانند با حضور راهنمای محیط زیست پیاده روی کوتاهی را برای بازدید از منطقه انجام دهند.

بازگشت به تهران بین ساعت 17 تا 19 جمعه 23 فروردین، در مقابل ساختمان سازمان ملی میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خواهد بود.

اطلاعات تکمیلی دقیق تر پیرامون چگونگی برگزاری هشتمین رقابت مسیه، داوران این رقایت، وسایل ضروری برای شرکت در برنامه و نیز ترکیب نهایی شرکت کنندگان در برنامه، پس از پایان تعطیلات نوروزی در همین پایگاه اعلام خواهد شد.

آن دسته از پذیرفته شدگان که مدارک مربوط را ارسال نموده و ثبت نام خود را قطعی کرده اند، می توانند طی روزهای آتی برای رفت و آمد خود به تهران برنامه ریزی کنند.

هماهنگی برای رفت و برگشت گروهی رصدگران به تهران:

با برخی همکاران و رصدگران با تجربه در شهرستان ها برای رفت و برگشت گروهی رصدگران به سوی تهران هماهنگی شده است. این همکاران از جمله داوران رقابت هشتم خواهند بود و یا از بین با تجربه ترین نفراتی انتخاب شدند که از هر استان در این رقابت شرکت می کنند. در صورتی که از یکی از استان های زیر در رقابت شرکت می کنید، همکاران ما تا 17 فروردین ماه برای هماهنگی جهت سفر به تهران با شما تماس تلفنی خواهند گرفت. توصیه می شود به دلیل بالا بردن ضریب امنیت و سهولت در سفر و کمک های احتمالی به یکدیگر برای حمل و نقل ادوات گوناگون رصدی، به همراه همشهریان و هم استانی های خود، به صورت گروهی به تهران رفت و آمد کنید.

استان هایی که تاکنون با آنها برای رفت و آمد گروهی رصدگران به تهران هماهنگی شده است :

 اردبیل : فاطمه محمد پور
اصفهان : محمد رحیمی
خراسان : علی فتح الله زاده
قم : سجاد مهدی زاده
زنجان : علیرضا اسکندری
قزوین : وحید طاهر خانی
یزد : حسین حائری اردکانی
شیراز : اسماعیل محمدی
خوزستان : خسرو جعفری زاده
سمنان : ندا قاسمی
کرمان : سعید بهرامی نژاد

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید