تبلیغات
فينيكس در سياره سرخ
ارسال در: 1387/03/06-00:00
فضاپيماي فونيكس بامداد دوشنبه پس از ورود به جو مريخ با موفقيت در قطب شمال اين سياره سرخ فرود آمد.

فضاپيماي فونيكس بامداد دوشنبه پس از ورود به جو مريخ با موفقيت در قطب شمال اين سياره سرخ فرود آمد.قرار است اين مريخ پيما طي 90 روز با بررسي سطح يخي اين سياره به جست و جوي نشانه‌هاي امكان حيات در آن بپردازد. پس از گذشت كمتر از دو ساعت از فرود موفقيت آميز فونيكس بر سطح مريخ در بامداد دوشنبه، چهار عكس سياه و سفيد از اين فضاپيما به زمين مخابره شد.

تصاوير اوليه اطلاعاتي در خصوص وضعيت فضاپيماي فونيكس به مهندسان داده است. اين اطلاعات شامل منبع تامين قدرت و سلامت ابزار آلات علمي و فني آن مي‌شود. باري كلداستين، سرپرست پروژه تحقيقاتي فونيكس، خاطر نشان كرد: سخت ترين قسمت كار به پايان رسيده است در حالي كه وي حتي تصور نمي كرده است كه اين قسمت كار به اين خوبي انجام شود.فضاپيماي فونيكس پس از نزديك به 10 ماه سفر فضايي و پشت سر گذاشتن 422 ميليون مايل با سرعتي بيش از 12 هزار مايل در ساعت وارد جو مريخ شد. پس از شعله‌ور شدن پيشران‌هاي فونيكس و كاهش سرعت سفينه فضايي به 5 مايل در ساعت خبر فرود اين فضاپيما در ساعت 4:53 به وقت پاسفيك به زمين رسيد. اين اولين فرود كاملا آرام و ايمن بر سطح مريخ از زمان فرود فضاپيماي دو قلوي وايكينگ در سال 1976 است، چرا كه دو مريخ‌نورد روح و فرصت ناسا چهار سال پيش به كمك چتر و كيسه‌هاي هوا موفق به فرود در سطح مريخ شده بودند. اين موفقيت براي سازمان فضايي آمريكا (ناسا) بسيار حائز اهميت و اميدبخش است. بيش از نيمي از تمام تلاش‌هاي ناسا و ساير آژانس‌هاي فضايي براي فرود بر سطح سياره سرخ مريخ با شكست مواجه شده‌اند. محل فرود فونيكس با توجه به وجود مداركي دال بر منابع آب يخ زده نزديكي آن انتخاب شده است.

 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید