تبلیغات
جشنواره ساعتهای آفتابی 1387
ارسال در: 1387/03/23-00:00
جشنواره ساعت هاي آفتابي با حضور علاقمندان در سراسر کشور ، برگزار خواهد شد.
روز ساعت‌هاي آفتابي در سراسر كشور در تاريخ 31 خرداد 1387 توسط گروه‌هاي نجوم آماتوري برگزار خواهد شد. بر اساس تصميم شاخه آماتوري انجمن نجوم ايران، جشنواره ساعت‌هاي آفتابي به صورت دوسالانه و در سال مياني برنامه‌هايي به منظور ارتقاء سطح كيفي جشنواره برگزار خواهد شد و امسال باشگاه نجوم تهران، روز چهارشنبه مورخ 29 خرداد، ميزبان كارگاه ساخت ساعت‌هاي آفتابي خواهد بود.
 
پس از برگزاري اولين جشنواره ساعت‌هاي آفتابي و توسعه آن در سطح ملي براي برنامه‌هاي آتي، جشنواره دوم در تاريخ 30 خرداد 1386 برگزار شد. امسال نيز همانند ساليان گذشته، جشنواره‌ي ساعتهاي آفتابي با هدف احياي سنت ساخت و استفاده از ساعت‌هاي آفتابي، برنامه‌ريزي خود را مطابق با راهبردهاي مطرح در سال جهاني نجوم آغاز نموده است تا در اقدامي فراگير به اجراي كارگاه‌ها و سمينارهاي تخصصي ساعت‌هاي آفتابي و اجراي سومين جشنواره در تاريخ 31 خرداد سال 1388 بنمايد. اطلاعات بيشتر در سايت شاخه آماتوري www.asiac.ir
 
جشنواره ساعت هاي آفتابي در شهر ري

به اطلاع مي رساند پژوهش سراي دانش آموزي محمدبن زكرياي رازي ، روز پنجشنبه مورخ 30/3/87 از ساعت 9 الي 13:30 اقدام به برگزاري سومين جشنواره ساعت هاي آفتابي نموده است. اين گردهمايي در محوطه آموزش و پرورش ناحيه 1 شهر ري برگزار خواهد شدو به دانش آموزاني كه دست ساز آنها برگزيده  شود جوايزي اهدا خواهد شد.با تشكر...غلامحسين رستگار نسب

 
 
جشنواره ساعتهای آفتابی در اصفهان برگزار می شود.
Image
جشنوراه ساعتهای آفتابی

امسال این جشنواره ، یک روز قبل از شروع تابستان و در روز پنج شنبه 30 خرداد ماه با حضور علاقمندان از سراسر کشور ، برپا خواهد شد.جشنواره امسال در کنار سنگ ظهر نما، معروف به سنگ شیخ بهایی و در مسجد زیبای امام اصفهان اجرا می شود.برنامه های متنوع و جذابی برای امسال در نظر گرفته شده که مسابقه انتخاب ساعت آفتابی ، نمایشگاه عکس ساعتهای آفتابی و تور بازدید از ساعتهای آفتابی قدیمی اصفهان از آن جمله است. لازم به یادآوری است که ،متقاضیان شرکت در بخش مسابقه ساعتهای آفتابی می توانند با ارائه ساعتهای آفتابی خود و یا عکس آن در این بخش شرکت نمایند.برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم های مربوطه با مرکز نجوم ادیب  تماس بگیرید.تا کنون از چندین شهر ایران برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی شده است.بیستم اردیبهشت ماه امسال نیز کارگاه آموزشی یک روزه ای در اصفهان برگزار شد. (گزارش  خبر )

یکی از جذابیت های این شهر زیبا، ساعتهای آفتابی بسیاری است که در گوشه و کنار این شهر نهفته است. در سالهای اخیر با کوشش و تلاش مسئولین مرکز نجوم ادیب برخی از این ساعتها شناسایی ، معرفی و در دست  تعمیر است. سال گذشته به همت سازمان طراحی شهرداری اصفهان، ساعت آفتابی موجود در مسجد حکیم بازسازی و تعمیر شد.سنگ معروف به سنگ شیخ بهایی قطعه سنگ کوچکی است با استفاده از نور آفتاب و سایه ، ظهر شرعی را در تمام طول سال نشان می دهد.

SunDilal

تور ساعتهای آفتابی در اصفهان
 

 جشنواره ساعتهای آفتابی در اهواز برگزار می شود

 جشنواره ساعتهای آفتابی در شهر اهواز همزمان با سراسر کشور در روز 31 خردادماه بر گزار خواهد شد. انجمن ستاره شناسی اهواز در طی دو سال گذشته با برگزاری این جشنواره سعی در ترویج فرهنگ ساخت ابزار ستاره شناسی را سر لوحه برنامه های خود قرار داده است. در این روز اعضای انجمن ستاره شناسی اهواز ساعتهای آفتابی خود را برای دید عموم به نمایش خواهند گذاشت.
برطبق پیش بینی های انجام شده این جشنواره از ساعت 10 صبح روز جمعه آغاز خواهد شد و در ساعت 13 تمام ساعتهای آفتابی برای بررسی از نظز دقت و زیبایی به زیر آفتاب سوزان اهواز خواهند رفت و از بین آنها به بهترین ساعت ها جوایزی اهدا خواهد شد.
به دلیل گرمای بیش از حد استان خوزستان و شهر اهواز این برنامه در محیطی بسته و دفتر موقت انجمن برگزار می شود که امید است نسبت به برنامه های سال های گذشته رشد چشمگیری داشته باشد.
مکان برگزاری جشنواره ساعت های آفتابی در به آدرس کیانپارس، نبش خیابان 19 غربی، جنب بانک ملت، ساختمان رامین، طبقه دوم خواهد بود و علاقه مندان می توانند جهت اطلاعات بیشتر با شماره تماس 09169178189 تماس حاصل نمایند. www.ahvazastro.com

اگر در شهر شما برنامه روز ساعت هاي آفتابي برگزاري ميشود اطلاعات برگزاري را به همراه نشاني آن براي درج در سايت آسمان پارس ارسال نماييد.

parssky@gmail.com
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید