تبلیغات
دانشمندان سرعت نور را افزايش دادند
ارسال در: 1384/06/17-00:00
سالها پیش نظریه سی. پی. اچ. صراحتاً تصریح کرد که سرعت نور در خلاء نیز تابت نیست و سرعت آن تابع نیروهای خارجی موجود در محیط است.

 این سخن دقیقاً با ثابت بودن سرعت نور که در نسبیت به عنوان یک پارامتر مطلق فیزیکی پذیرفته شده است، مغایرت دارد. اما اخیراً دانشمندان
 EPFL
 با انجام آزمایش ها مختلف که روی نور انجام داده اند، توانستند سرعت نور را از مقدار 300.000 کیلومتر بر ثابه افزایش دهند . به متن زیر توجه کنید
 
 دانشمندان سرعت نور را افزايش دادند
 
 عکس تزئینی است
 محققان اروپايي به دنبال راهي براي پردازش اطلاعات با سرعت نور هستند.
 
 تيمي از دانشمندان اروپايي براي اولين بار نشان داده‌‏اند كه مي‌‏توان سرعت نور را كنترل كرد.
 محققان مركز فرانسوي
 EPFL
 ، به طور موفقت‌‏آميزي با استفاده از تجهيزات نه چندان پيشرفته و در شرايط محيطي نرمال توانستند سرعت نور را كاهش و افزايش دهند.
 محققان مي‌‏گويند: اين دستاورد آنها كاربردهاي زيادي در زمينه‌‏هاي مختلف خواهد داشت، از جمله در حوزه‌‏هاي رايانش نوري و ارتباطات فيبر نوري.
 محققان
 EPFL
 مي‌‏گويند: كاهش دادن سرعت نور براي خود آنها چندان حيرت انگيز نبوده؛ اما آنچه كه واقعا خود آنها را شگفت‌‏زده كرده اين است كه آنها توانسته‌‏اند نور با سرعت بيشتري از سرعت نور (300 ميليون متر بر ثانيه در خلاء) هدايت كند.
 گفتني است؛ صنعت مخابرات حجم وسيعي از داده‌‏ها را از طريق فيبرنوري و با سيگنال‌‏هاي نوري كه با سرعت 186 هزار مايل بر ثانيه حركت مي‌‏كنند، انتقال مي‌‏دهد.
 اما اطلاعات را نمي‌‏توان با چنين سرعتي پردازش كرد؛ چون با تكنولوژي موجود نمي‌‏توان سيگنال‌‏هاي نوري را قبل از تبديل آنها به سيگنال‌‏هاي خيلي كندتر الكترونيكي ذخيره ردپايي يا پردازش كرد.
 محققان
 EPFL
 مي‌‏گويند: اگر بتوانيم سيگنال‌‏هاي نوري را با استفاده از نور كنترل كنيم مي‌‏توان داده‌‏هاي اپتيكي را بدون نياز به تبديل پرهزينه آنها به سيگنال‌‏هاي الكترونيكي رديابي و پردازش كرد؛ در اين صورت امكان‌‏پردازش اطلاعات با سرعت نور فراهم مي‌‏شود
 
 نقل از گروه نابغه ها
 به لینک زیر مراجعه کنید
 
http://cph-theory.persiangig.com/C431-taeedecph.htm
 شاد و پیروز باشید
 

منبع :http://cph-theory.persiangig.com/
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید