تبلیغات
سفینه فضایی کمپانی انرگیا بدون چتر بر زمین فرود خواهد آمد
ارسال در: 1388/01/29-00:00
سفینه های فضایی آینده که طراحی آن بر عهده کمپانی فضایی

 

سفینه های فضایی آینده که طراحی آن بر عهده کمپانی فضایی "انرگیا" محول شده است می توانند تا ده بار مورد استفاده قرار گیرند؛ بدون چتر به صورت عمودی فرود آیند؛ شش نفر سرنشین داشته باشند؛ به سوی ایستگاه بین المللی فضایی و ایستگاه هایی که بعد از آن ساخته خواهند شد، پرتاب شوند و همچنین دور مدارهای ماه و مریخ نیز گردش کنند.

یک کارشناس ارشد که در اجرای این طرح شرکت می کند به خبرگزاری «ریا نووستی» اعلام کرد: دستگاهی که در حال حاضر طراحی می شود به طور کلی با طرح قبلی "کلیپر" تفاوت دارد. بر خلاف آن سفینه فضایی جدید بدون بال به شکل کپسول با امکان هدایت آئرودیتامیکی خواهد بود. فعلا نام تایید شده ای برای آن انتخاب نشده است و در اسناد کاری از آن بعنوان "سفینه هدایت شونده ترابری فضایی نسل جدید" نام می برند.

وی گفت: یکی از مسائل مطرح شده آنست که بتوان از آنها برای چندبار استفاده نمود. قصد داریم که آن را طوری طراحی کنیم که حداقل برای ده بار مصرف شود در عین حال بخش موتور آن حفظ نخواهد شد.

وی تاکید کرد که بعد از آنکه سفینه وارد اتمسفر شد برای فرود آمدن مانند سفینه های کنونی از چتر استفاده نکرده بلکه برای اینکار موتورهای فرود ویژه ای تعبیه خواهند شد.

این کارشناس خاطر نشان ساخت: سفینه مذکور برای پرواز های مداری و بازگرداندن شش فضانورد به زمین، پرواز به سوی ایستگاه بین المللی فضایی و ایستگاه هایی که بعد از آن ساخته خواهند شد ساخته می شود و برای فرود بر سطح کره ماه و مریخ در نظر گرفته نخواهد شد.

مهلت اجرای قرارداد طراحی سفینه از مارس سال 2009 تا ژوئن سال 2010 است و ارزش قرارداد دولتی نیز 800 میلیون روبل (هر دلار در حدود 33,5 روبل) بوده که کمپانی "انرگیا" در این راه از سرمایه های خود نیز استفاده خواهد کرد.

بر اساس اسناد موجود سفینه فضایی جدید از پایگاه فضایی جدید روسیه به نام "واستوچنی" در استان آمور به فضا پرتاب خواهد شد. احداث پایگاه فضایی مذکور قرار است که در سال 2010 آغاز شود. طبق برنامه اولین سفینه فضایی سرنشین دار تا سال 2015 ساخته شده و سفینه های جدید از سال 2018 از این پایگاه فضانوردان را به فضا منتقل خواهند کرد.

همچنین مقرر شده که دفتر طراحی کمپانی "تسه اس کا ب-پروگرس" سامارا موسسه اصلی شرکت کننده در کورپوراسیون ساخت مجموعه موشکی-فضایی جدید خواهد بود که طراح موشک های ماهواره بر معروف "سایوز" است. در حال حاضر آژانس فدرال فضایی روسیه موسوم به "روس کاسموس" تنظیم قرارداد با "پروگرس" را برای طراحی پروژه جدید به اتمام می رساند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید