تبلیغات
آشنایی با انجمن نسل فضا SGAC
ارسال در: 1388/06/13-00:00
انجمن نسل فضا (SGAC) ،یک محیط نوپای جهانی است و برای دانش پژوهان جوان و علاقه مندانی به وجود آمده که در سراسر جهان به اکتشافات فضایی و کسب اطلاعات و مشارکت در اینگونه مباحث علاقه دارند و مایل به رهبری گروه های اینچنینی در کشورهای خود هستند.

محمد رحیمی

انجمن نسل فضا (SGAC) ،یک محیط نوپای جهانی است و برای دانش پژوهان جوان و علاقه مندانی به وجود آمده که در سراسر جهان به اکتشافات فضایی و کسب اطلاعات و مشارکت در اینگونه مباحث علاقه دارند و مایل به رهبری گروه های اینچنینی در کشورهای خود هستند . در جولاي 1999 گروهي از جوانان علاقه مند كه خود را نسل فضا ناميده بودند ،در سومين همايش سازمان ملل در وين گرد هم آمدند(UNI SPACE III )تا در مورد استفاده ي صلح آميز از فضا و جو تبادل نظر كنند.این موسسه ي فضايي 10 پيشنهاد تازه را به این همايش ارایه کرد كه در نهایت 5 ايده از آن مجموعه  در بيانيه ی وين درباره فضا و توسعه ی انسانی ، ثبت شد.افزايش آموزش در فعاليتهاي فضايي ،از پیش موضوع مهمی براي سازمان ملل بوده است ، اما بعد از دیدن پیشنهاد های مبتکرانه ی نسل فضا زمینه ی سیاست گذاری هاو اشتیاق و علاقه ای که از خود نشان دادند ، سازمان ملل متوجه شد که : مشارکت جوانان نه تنها خوشایند است بلکه قدرتمند ، سودمند و ضروری است.شرکت کنندگان  دركنفرانس UNI SPACE  III نام SGAC رادر اعلاميه پاياني ثبت كردند كه باعث  ايجاد انجمن نسل فضا شد .کنگره موسسه ی فضایی SGC (کنگره ی نسل فضا) رویدادی سالانه در SGAC است كه به صدها عضو موسسه ی فضايي در سراسر جهان اين اجازه را مي دهد كه براي فعاليتهاي گروهي،برقراری ارتباط و گسترش نوع مدیریت و رهبري گروها ، گرد هم آيند. انتخاب  نماينده براساس شرکت  درپروژه هاي آنلاين و  روند پیشرفت اقدامات ماهانه ، صورت مي گیرد .

سیاست ها

سیاست اصلي  SGAC توسعه ي سياست فضايي است كه توسط ارائه ي نظريات و دیدگاه های اقشارجوان به سازمان ملل و ديگر موسسات بین المللی صورت مي گيرد.  فعالیت های SGAC به واسطه ی موقعیت خود به عنوان بازرس دائم سازمان ملل در کمیته ی استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو  ، پروژه هاي تحقيقاتي و همچنین ديگر موافقت نامه هاي همكاري در صنعت فضا صورت مي گيرد.

آموزش فضایی

SGAC براي تشویق و پیشرفت برنامه های آموزشي مرتبط با فضا در سراسر جهان همراه با معرفي موضوعات  فضايي در مکان هایی که علوم فضایی معمولا مطالعه نمی شود تلاش مي كند. اين يك علاقه ی مشترك بین اعضاي اين گروه است.

مراسم شب یوری

از سال 2001 تا كنون،موسسه فضايي نسل فضا، 12 آوريل را، تحت عنوان شب يوري گاگاري ،براي يادبود اولين كسي كه به فضا رفت ،جشن مي گيرد.اين مراسم همراه با سرويسهاي اجتماعي به روز ،آموزش و برگزاري مراسم و جشن های متنوعی همراه است .صدها برنامه در شب يوري در هفت قاره جهان و ایستگاه فضایی بین المللی به همين مناسبت پديد آمده است. نشانی سایت شب یوری :  www.yurisnight.net   

 فعالیت ها

SGAC نسبت به شناسايي و ارتباط با داوطلبان جوان علاقه مند به فضا در سراسر جهان اقدام كرده است ، جوانان مبتکر ، خلاق و علاقه مند به نوآوری و کسانی که تعهد لازم را براي فعاليت داشته باشند.

 اين محيط به به جوانان بلندپرواز و فعال اين امكان را مي دهد تا شور و شوق یکدیگر را تقویت و از آن استفاده كنند. اين موسسه همچنين ارتباطات خود را با رهبران كنوني گروه ها ،حرفه اي هاي امور فضايي و موسسات جهاني دنبال می کند و به اعضاي موسسه اين اجازه را داده تا به علم و دانش پيشينيان دسترسي مستقیم داشته باشند.SGAC نيروهای جوان را در سياست گذاری های بخش فضا وارد نموده و اقدام به حفظ پشتوانه ی جواني در عرصه ي فضا در جهان كرده است.  همچنين افراد جواني را كه در راستاي توسعه ي علم فضا در کشورشان تلاش مي كنند وکسانی که مايل به افزودن نیروی جواني در راستاي پيشرفت ملل خود هستند ، پشتيباني مي كند. SGAC زیرساختاری ايجاد مي كند تا جوانان به کمک آن بتوانند برنامه های نوپایی مانند شب یوری ، کارگاه ماه برنامه هاي مرتبط با مریخ ، آموزش های کیهانی و ماموریت های منظومه شمسی و غیره را با استفاده از تجربیات دیگران ، در قالب کارگروه ها برگزار کنند. اين برنامه ها نهاد پشتيباني مستقل دارند ،همراه با نوع ديدگاه و مسولیت های مخصوص به خود در زمینه ی فضا .

SGAC در موقعیتی بی نظیر برای افزایش درک بین المللی و همکاری مدیران فضایی آینده است ، درحالیکه آنها د ابتدا دیدگاه های جهانی را ارتقا می بخشند.اعضای SGAC برای تضمین کاوش های فضایی نسل آینده در جهت آموزش به کودکان نیز فعالیت خواهند کرد.

بناي موسسه فضايي چیست؟

آنچه موجب پیدایش SGAC شد درک این موضوع بود که توسعه علوم فضا به توسعه انسانی جوامع نیز منجر خواهد شد.دولتهاي شركت كننده در سومين كنفرانس سازمان ملل درمورد پژوهش و استفاده ي صلح آميز از فضا، از 19 تا 30 جولاي 1999 در وين گرد هم آمدند.

 

ساختار

 کمیته ی اجرایی

معاون،مديراجرائي،دبيراجرائي،رئيس دفتراجرائی

رابطان منطقه ای

دو نفر براي هر ناحيه: آفريقا،آسيا،اروپا،خاورميانه،آمريكاي شمالي،آمريكاي جنوبی

مرکز ارتباط با مخاطبین

بيشتر از 90 کشور وجود دارند كه درهركدام حداقل 1 مركز ارتباط با مخاطبين موجود است .

پایگاه اینترنتی موسسه

بيش از 3000 نفر از طريق پست الكترونيكي موسسه فضايي در ليست مباحثه ،با موسسه ارتباط برقرار می کنند.

حقايق

 ازسال 2001 ، SGAC بازرس دائم سازمان ملل متحد در کمیته ی استفاده صلح آمیز از فضای ماورای جو(UN COPUOS) ، می باشد. مركز SGACهمراه با موسسه فضائي اروپا در مجاورت دفتر سازمان ملل در وين اتريش واقع  شده است.

اطلاع رساني

در وب سايت این موسسه يك اشتراك ايجاد كنيد ،جائي كه شما يك مناظره ي فعال باجوانان در سرتاسرجهان خواهيد داشت و به ليست مباحثات موسسه فضايي مي پيونديد.

مشاركت

سري به مركز ارتباط محلي و رابطان منطقه اي بزنيد " و ببينيد چه كاري از شما ساخته است.

امور اجرائي

اگر كشور شما مركز ارتباط مخاطبين ندارد،داوطلب شويد. اگر مايليد در پروژه هاي موسسه فضايي مسئوليتي به عهده بگيريد ، در خواست خود را از طريق info@spacegeneration.org ارسال كنيد.

 پشتيباني

پشتيباني مالي

سطوح مختلفي در پشتيباني وجود دارد كه براي اسپانسرهاي ما كاملا مشهود است.

براي اطلاعات بيشتر به اين آدرس: sponsorship@spacegeneration.org مراجعه كنيد

 افزايش اعضا

به افراد 18 تا 35 ساله اي كه مي شناسيد در مورد موسسه توضيح دهيد و آنها را به وب سايت آن هدايت كنيد.

 مركز اصلي موسسه فضايي

مجمع مشورتي سازمان فضايي

موسسه سياست فضايي اروپا

وين اتريش     تلفن: 00431718111830          فاكس:00431718111899 

رابط ایران : محمد رحیمی

پست الکترونیک : mohammad.rahimi@gmail.com

رابط خاورمیانه : مهسا طاهران

پست الكترونيكي موسسه: info@spacegeneration.org

تمامي اطلاعات در مورد اعضاي مجمع اجرائي،رابطان منطقه اي و مركز ارتباطات در وب سايت  SGAC قابل دريافت است.

 

www.spacegeneration.org

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید