تبلیغات
دومین نمونه از خاک مریخ
ارسال در: 1387/05/28-00:00
دومین نمونه از خاک مریخ با موفقیت در آزمایشگاه شیمیایی فینیکس قرار گرفت .

 

مریخ نشین فینیکس به کمک بازوی روباتیک خود ، دومین نمونه از خاک مریخ را به داخل آزمایشگاه شیمیایی خود موسوم به Wet Lab رساند . این آزمایشگاه بخشی از آنالیزور (تحلیل گر) میکروسکوپی- الکترو شیمی – رسانشی مریخ نشین فینیکس است .

داده های دریافتی از فینیکس در یک شنبه شب نشان می دهد که این نمونه با موفقیت در سلول شماره یک آزمایشگاه قرار گرفته است . تصویر بالا بیلچه ی بازوی روباتیک مریخ نشین را در بالای سلول شماره یک Wet Lab در 6 جولای نشان می دهد .  نتایج های بدست آمده از این آزمایش با اطلاعات بدست آمده از نمونه ی اول مقایسه خواهد شد که دو هفه ی پیش مورد آزمایش قرار گرفته بود .

.

فینیکس همچنین در روز شنبه روش جدیدی را امتحان کرد تا قسمت های یخی خاک مریخ را به بیلچه ی واقع در انتهای بازوی رباتیک برساند . تصاویر گرفته شده در حین انجام این کار و همچنین تصاویر موجود از قبل و بعد آن ، به دانشمندان کمک می کند تا به ارزیابی کارایی این روش بپردازند . در صورت موفق بودن این روش تیم تحقیقاتی پروژه ، از آن برای جمع آوری نمونه و رساندن آن به آنالیزور حرارتی فینیکس (TEGA) استفاده خواهد کرد . آنالیزور حرارتی نمونه را حرارت می دهد و بخار بوجود آمده را آزمایش می کند . تیم تحقیقاتی در نظر دارد که رساندن نمونه به اجاق برای حرارت دادن تا جایی که امکان دارد با دقت و به سرعت انجام شود زیرا احتمال دارد این آخرین باری باشد که می شود از این اجاق برای حرارت دادن نمونه استفاده کرد .   


  منبع : universetoday
  نويسنده
 : محسن بختیار

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید