تبلیغات
ناسا فرضیه اينشتين را بررسی می کند
ارسال در: 1383/01/15-00:00
 ناسا  فضاپیمایی را به منظور آزمون يکی از فرضيه های آلبرت اينشتين به فضا پرتاب می کند.

 ناسا  فضاپیمایی را به منظور آزمون يکی از فرضيه های آلبرت اينشتين به فضا پرتاب می کند.

 

آلبرت انشتین

 

آلبرت اينشتين، محقق برجسته فيزيک نظری، درسال 1879 در آلمان متولد شد و در سال 1921 جايزه نوبل را از آن خود کرد.در سال 1933، دولت نازی آلمان تابعيت آلمانی وی را سلب کرد و اينشتين عازم آمريکا شد در دانشگاه پرينستون به تحقيق و تدريس پرداخت.البرت اينشتين در سال 1955 درگذشت.نظريه های وی در فيزيک نظری، به خصوص فرضيه نسبيت عام وی، شهرت دارد.

به گفته مقامات ناسا، اين سفينه که طی دو هفته آينده به فضا پرتاب خواهد شد، ماموريت دارد بخشی از فرضيه نسبيت عام انيشتين در مورد انحنای فضا و زمان در اثر جاذبه اجرام سنگين را که تاکنون مورد سنجش عينی قرار نگرفته است آزمايش کند.

براساس اين فرضيه، حضور اجرام سنگين باعث می شود تا فضا و زمان اندکی انحنا يابد و در نتيجه، حرکت اجرام موجب حرکت فضا و زمان به همراه آنها می شود.

در اين آزمايش، سفينه ناسا چهار گلوله ساخته شده از کوارتز را که هرکدام به اندازه يک توپ پينگ پنگ است در بالای جو زمين در فضا رها می سازد.اين گلوله ها به محض رها شدن به حالت چرخش در می آيد و در صورتی که فرضيه اينشتين صحيح باشد، نيروی جاذبه زمين اين حرکت چرخشی را مختل می کند.در چنين صورتی، ثابت خواهد شد که زمين، به عنوان يک جرم سنگين، هنگام حرکت خود فضا و زمان را نيز به همراه خود حرکت می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید