تبلیغات
از فضا تا المپیک
ارسال در: 1387/05/28-00:00

رابطه ی بین فضای و المپیک ؟!!

اینطور که به نظر می رسد ، فضا و المپیک هیچ شباهت و رابطه ای با هم ندارند . اما اگر خیلی دقت کنید بالاخره می شود چند تا شباهت کوچک بین المپیک امسال و فضا پیدا کرد. مثلا این تصویر از آتش بازی مراسم افتتاحیه در پکن می تواند شبیه به انفجار یک ابرنواختر باشد .نرم افزار Google Earth به تازگی با به روز رسانی تصاویر ماهواره ای برای شهر پکن ، نقشه ی کامل و واضحی از مکان های برگزاری المپیک تهیه کرده. همچنین با استفاده از این نقشه ها یک تور سه بعدی و مجازی بر فراز تاسیسات و ساختمان های مربوط به المپیک به راه انداخته است.


 اولین زن فضانورد ، فضانورد روسی Valentina Tereshkova بود . Tereshkova یکی از 80 دونده ی روس بود که در آوریل امسال، مشعل المپیک 2008 را در کشور روسیه (در چارچوب حرکت مشکل در سراسر جهان) حمل کرد .

شیخ مظفر شکور فضانورد دیگری بود که با مشعل المپیک بر فراز برج بزرگ کوالالامپور دوید. شیخ مظفر اولین مالزیایی فضانورد بود که تنها شش ماه قبل از حمل مشعل المپیک از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین برگشته بود .


امسال چند فضانوردان چینی هم این مشعل را که نماد المپیک محسوب می شود حمل کردند اما هیچ کدام از فضانوردان آمریکایی در حرکت دادن مشعل شرکت نداشتند .  Fei Junlong و  Nie Haishengکه در ماه می از ماموریت فضایی Shenzou 6 به چین بازگشته بودند و Yang Liwei اولین فضانورد چینی از جمله کسانی بودند که با مشعل این دوره از بازی ها  در پکن دویدند.


 


در المپیک 2008 از تکنولوژی "riblet" در مسابقات قایقرانی المپیک استفاده خواهد شد. ناسا تکنولوژی "riblet" را برای بهبود شرایط ایرودینامیکی هواپیماها طراحی کرده بود. Riblet ها قطعات کوچک و شیارداری هستند به شکل حرف V با زاویه ای جهت هدایت جریان هوا . پیش از این از  Riblet ها برای مسابقات شنای بازيهاى ملتهاى امريکايى استفاده شده بود .


همچنین ، در کفش ورزشکاران از بالشتک هایی استفاده می شود که برای سرنشینان آپولو و مسافران ماه ساخته شده بود.


  منبع : universetoday.com
  نويسنده
 : محسن بختیار

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید