تبلیغات
خدمتي ديگر از گوگل
ارسال در: 1387/06/16-00:00
اطلاعات مربوط به 13000 ماهواره فعال و غير فعال به برنامه Google Earth اضافه شد

Google Earth در واقع یک برنامه‌ی کاربردی است که بر روی صفحه ‌Desktop کامپیوتر شما قرار می‌گیرد. شما برای هر بار استفاده از این برنامه نیاز به وصل شدن به اینترنت دارید. هر زمان که شما Google Earth را باز کنید، این برنامه بطور اتوماتیک به سرورهای گوگل متصل می‌شود و از آن پس شما به حدود یک تریلیون بایت اطلاعات جغرافیایی، سیاسی و اجتماعی دسترسی خواهید داشت. نرم افزاري فوق العاده كه مي تواند شما را ساعت ها سرگرم كند. چند روزي است كه شركت گوگل نوآوري جالبي را در اين نرم افزار به كار برده است. از اين پس شما با استفاده از Google Earth مي توانيد به اطلاعات بيش از 13000 ماهواره فعال و غيرفعال كه در مدار خود در حال گردش به دور زمين هستند، دست پيدا كنيد.

              

 با كليك كردن بر روي هر ماهواره مي توانيد به اطلاعاتي نظير سازمان مربوطه، وزن، تاريخ پرتاب، اطلاعات مداري(حضيض و اوج مداري ماهواره) و... دست پيدا كنيد. چنين امكاني تنها به ماهواره هاي فعال اختصاص ندارد بلكه در مورد ماهواره هاي غيرفعال نيز صادق است! چندي پيش نيز شركت گوگل در اقدامي جالب شهر " نانايمو " واقع در کانادا را به صورت کاملا سه بعدی عرضه کرد. تمام جزئیات این شهر شامل نقشه های الکترونیکی، شبکه فاضلاب، عکسهای هوایی، ساختمانها و تصاویر تمام مراکز تجاری از این پس روی Google Earth به صورت سه بعدی قابل جستجو هستند و قرار است تمام این اطلاعات از سال 2009 کاملا به روز شوند. در حال حاضر نسخه‌ی عمومی نرم افزار Google Earth به شکل رايگان عرضه شده است. البته اين وضيت مي‌تواند در آينده تغيير کند. یعنی احتمال دارد شركت گوگل تصمیم بگیرد نسخه‌ی رایگان اين نرم افزار را هم به فروش برساند. اگر کامپيوتر شما با سیستم عامل ويندوز(متاسفانه  Google Earthمکینتاش را پشتيباني نمی‌کند) کار می‌کند و کمتر از 5 سال سن دارد(یعنی اگر شما از یکی از نسخه‌های ویندوزMe ،2000 ،XP و یا Vista استفاده می‌کنید) نبايد مشکلي از جهت پايگاه اطلاعات داده ها و یا دریافت اطلاعات بر روی سيستم خود داشته باشيد.

                     

                  بيت المقدس در اسرائيل! در برنامه Google Earth كشوري به نام فلسطين وجود ندارد!

نسخه‌ي‌معمولی Google Earth رايگان است و داراي قسمت‌های سردرگم و پیچیده‌ي نرم افزاري نمي باشد. اگر شما تصاویر این برنامه را برای کارهای تجاری می‌خواهید نیاز به خدمات اضافی(Plus) دارید. برای دریافت خدمات اضافی شركت گوگل از شما مبلغی بابت حق اشتراک دریافت می‌‌شود و شما در ازای پرداخت 20 دلار در سال می توانید از امکان به روز رسانی، يک نوبت چاپ عکس با دقت 1400 پيکسل (چاپ رايگان گوگل ارس داراي دقت 1000 پيکسل است) و همين‌طور قابليت وارد کردن اطلاعات به شيوه‌ي  GPSبرخوردار شوید. همچنين  Google Earth حرفه اي با دريافت 400 دلار در سال، امکان چاپ با دقت 2400 پيکسل، پشتيباني محاسبات کامپيوتري، اندازه گيري مساحت ها و امکان اضافه کردن اطلاعات، شامل ايجاد حوزه فيلم سازي و اطلاعات ترافيکي را در اختيار شما قرار مي‌دهد.

ترفندي جالب در Google Earth

آيا مي دانيد كه شما مي توانيد در اين برنامه از فراز شهرها پرواز كنيد! قبل از هر چيز توجه داشته باشيد كه براي بهره مندي از اين امكان شما بايد نسخه 4.2 به بعد نرم افزار Google Earth را در اختيار داشته باشيد.(براي دريافت نسخه 4.2 اينجا را كليك كنيد) نرم افزار را باز کنید و روی کره زمین کلیک کنید. سپس دکمه های Ctrl+Alt+A را فشار دهید. پنجره ای باز می شود و به شما اجازه انتخاب دو هواپیما را می دهد. یک فروند F16 و یک SR22. فرودگاه مبدا را به دلخواه انتخاب کنید و دکمه شروع را فشار دهید. پرواز خوبی داشته باشید....

علي پزشكي

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید