تبلیغات
جدال بر سر ايستگاه فضايي !
ارسال در: 1387/06/28-00:00
مايکل گريفين(رئيس ناسا) در ماههاي اخير به دفعات با کاخ سفيد مجادله داشته است...

روزنامه واشنگتن پست از مجادله رئيس ناسا با مقامات کاخ سفيد خبر داد. اين روزنامه در شماره امروز خود در اينترنت نوشت: مايکل گريفين(رئيس ناسا) در ماههاي اخير به دفعات با کاخ سفيد مجادله داشته است و اين اختلاف نظر زماني شدت يافته که مقامات، تنظيم بودجه بيانيه اي را که او درباره برنامه هاي فضايي چين به کنگره ارائه داده بود به شدت تغيير دادند. اين اختلافات هفته گذشته به واسطه افشاي يک نامه الکترونيکي علني شد که در آن دفتر بودجه امريکا متهم شده بود که به هر شيوه ممکن متوسل مي شود تا از ايستگاه فضايي بين المللي صد ميليارد دلاري طفره رود. گريفين نوشته بود، با وجود اين نگراني فزاينده که آمريکا پس از خاتمه کار شاتل هاي فضايي در سال 2010 هيچ راهي براي اعزام فضانوردانش به ايستگاه فضايي نخواهد داشت،‌دفتر کاخ سفيد براي مديريت و بودجه حاضر است براي اين منظور به روسيه پول بپردازد اما اگر اين قرارداد شکست بخورد مقامات کاخ سفيد اهميت نخواهند داد.

              

 گريفين در پيش نويس اظهاراتش براي کنگره به شدت نگراني هاي معمولش را درباره افول سلطه امريکا در فضا بيان کرده و هشدار داده بود چين به سرعت به يک رقيب تبديل مي شود. وي نوشته بود،‌فرود يک سفينه چيني روي ماه قبل از سفر مجدد ما به ماه اين حس را ايجاد خواهد کرد که آمريکا نه تنها از روسيه بلکه از چين در فضا عقب مانده است. دفتر مديريت و بودجه اين بخش و بخش هاي ديگري از اظهارات گريفين را قبل از ارائه به کنگره حذف کرد. يک مقام رسمي که به منظور حفظ شغلش خواست نامش فاش نشود گفت: " با وجود حمايت مقامات عالي رتبه کاخ سفيد از ماموريت ناسا، ديگران رهبران ناسا را به سکوت واداشته و بودجه برنامه هاي اصلي آن را قطع کرده يا به مقاصد ديگري اختصاص داده اند. " يک مقام عالي رتبه ناسا گفت: " اظهارات حذف شده گريفين درباره برنامه هاي فضايي چين موجب اعمال فشار بيشتر بر دولت آمريکا براي تسريع ساخت سفينه فضايي جديد و اختصاص بودجه بيشتر براي آن مي شد. " چين به تازگي از قصد خود براي اعزام فضانورد به ماه خبر داده است. گريفين و بسياري از ديگر کارشناسان فضايي مي گويند چيني ها احتمالا قادر خواهند بود قبل از آن که آمريکا آماده بازگشت به ماه باشد، بر سطح ماه فرود آيند.

علي پزشكي

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید