تبلیغات
پرتاب ماهواره مخابراتي«اميد»تا پايان سال جاري
ارسال در: 1387/06/05-00:00
رييس سازمان فضايي ايران از پرتاب ماهواره مخابراتي «اميد» تا پايان سال جاري خبر داد.

رييس سازمان فضايي ايران از پرتاب ماهواره مخابراتي «اميد» تا پايان سال جاري خبر داد.

رضا تقي پور، معاون وزير ارتباطات و رييس سازمان فضايي ايران در گفت‌وگو با ايسنا خاطرنشان كرد: ماهواره‌هاي مخابراتي ماموريت‌هاي مختلفي دارند و درحال حاضر پوشش ارتباطات و راديو و تلويزيون در داخل كشور نسبتا با ماهواره‌هاي موجود كامل است و با توجه به اين كه قرار است اين پوشش‌ها به تدريج توسط ماهواره‌هاي بومي انجام شود، ماهواره «اميد» اولين ماهواره بومي مخابراتي به شمار مي‌رود.

ايران از پرتاب ماهواره‌هاي مخابراتي ديگر با همكاري كشورهاي خارجي هم استقبال مي‌كند

تقي پور درباره ساخت و پرتاپ ساير ماهواره‌هاي ايراني هم گفت: در برنامه‌هاي طراحي و ساخت ماهواره، ماهواره‌هاي ديگري نيز وجود دارد و در فرصت‌هاي بعدي كه مراحل طراحي اوليه آن‌ها طي شود، اعلام خواهند شد. همچنين به دنبال پرتاب ماهواره‌هاي مخابراتي ديگري با همكاري كشوري خارجي نيز هستيم.

وي با بيان اين كه نخستين ماهواره سنجش از دور ساخت ايران نيز تا سال 2010 ميلادي به فضا پرتاب مي‌شود، گفت: اين ماهواره با سنجنده‌هاي مختلفي كه بر روي آن نصب شده است، در مباحثي مانند هواشناسي، ‌شناخت منابع طبيعي ، نظارت بر جنگل‌ها و مسير رودخانه‌ها و بلاياي طبيعي كاربرد دارد.

رييس سازمان فضايي ايران خاطرنشان كرد: همچنين با دوربين‌هايي كه بر روي ماهواره وجود دارد، مي‌توان تصاويري را به صورت دوره‌يي از مناطق مورد نظر برداشت تا در اين حوزه‌ها كمك كننده باشند؛ البته ماهواره سنجش از دور در حال ساخت، يكي از ماهواره‌هايي است كه تا سال 2010 از سوي ايران پرتاب خواهد شد.

آغاز مطالعات اعزام اولين فضانورد ايراني به فضا در برنامه 10 سال آينده

وي درباره اعزام اولين فضانورد ايراني به فضا نيز تصريح كرد: بحث‌هاي امكان سنجي، تحقيقاتي و مطالعاتي اعزام فضانورد و جنبه‌هاي ايمني آن نيز در دانشگاه‌ها شروع شده است و اميدواريم در برنامه 10 ساله كه پيش‌بيني كرده‌ايم، اين بحث را تا مرحله مناسبي پيش ببريم.

ايران آمادگي فني ساخت ماهواره مشترك كشورهاي اسلامي را دارد

رييس سازمان فضايي همچنين درباره ماهواره مشترك كشورهاي اسلامي به ايسنا توضيح داد: اين موضوع نياز به هماهنگي بيشتري دارد و توافق‌هاي اوليه صورت گرفته است و چنانچه تامين اعتبار اين موضوع در نشست آينده سران كنفرانس اسلامي انجام شود، ايران آمادگي فني اجراي اين پروژه را دارد.

وي خاطر نشان كرد: معمولا ماهواره‌ها مباحث پيچيده‌اي هستند و از شروع طراحي و ايده ماهواره تا ساخت و پرتاب آن، حداقل 5/2 تا سه زمان نياز دارد و به همين دليل احتياط مي‌شود تا وعده‌هاي زود داده نشود.

ايران از همكاري ساير كشورها در حوزه فضايي استقبال مي‌كند

دكتر تقي پور با تاكيد بر اين كه مباحث علمي و فني چندان قائل به مرز نيستند، تاكيد كرد: به دليل هزينه‌هاي بالاي ماموريت‌هاي فضايي، معمولا چندين كشور با همكاري يكديگر اقدام به انجام چنين فعاليت‌هايي مي‌كنند كه ايران از همكاري ساير كشورها نيز استقبال مي‌كند،‌ اما اگر كشورهاي ديگر هم همكاري نداشته باشد، ايران به فعاليت‌هاي خود ادامه مي‌دهد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید