تبلیغات
حلقه های درخشان زحل
ارسال در: 1387/06/29-00:00
فضاپیمای کاسینی اخیرا  تصویری از حلقه G زحل را ثبت کرده است که یک کمان درخشان از ماده را نشان می دهد.این فضاپیما همچنین تصاویری از اقمار میماس و کالیپسو گرفته است.

 

فضاپیمای کاسینی اخیرا این تصویر از حلقه G زحل را ثبت کرده است که یک کمان درخشان از ماده را نشان می دهد.این فضاپیما همچنین تصاویری از اقمار میماس و کالیپسو گرفته است که در زیر می بینید.

در تصویر فوق که در فاصله ی 1.2 میلیون کیلومتری زحل گرفته شده ، درخشندگی پراکنده شده ی سمت چپ تصویر ، طبیعت گسترده ی این حلقه ی کمرنگ و تیره را نشان می دهد. این در واقع منظره ای است که نور خورشید به حلقه ها تابیده است.در طول زمان نور دهی این تصویر ، حلقه بر خلاف جهت ستارگان زمینه حرکت کرده است و همین منجر به ثبت رد ستارگان شده است.

دانشمندان و مهندسان ماموریت کاسینی در حال آماده سازی این فضاپیما برای نزدیک شدن به قمر انسلادوس در 9 اکتبر می باشند. از هفت هدف از پیش تعیین شده ، این دومین باری است که کاسینی به دیدار انسلادوس می رود و قصد دارد ذرات و سطح آن را مورد بررسی و اندازه گیری قرار دهد.

دانشمندان فضاپیمای کاسینی تصور می کنند ، کمان درخشان حلقه G حاوی ذرات یخی نسبتا بزرگ می باشد که توسط نیروی گرانشی و مداری قمر میماس در این مکان قرار گرفته است.برخورد خرده شهابسنگ ها با ذرات بزرگ ، ذرات کوچکتر و غباری را ایجاد می کند که موجب درخشندگی این کمان می شود.پلاسمای موجود در میدان مغناطیسی عظیم این سیاره به سمت این کمان به طور پیوسته حرکت می کند و با بیرون کشیدن مواد عالی ، موجب ایجاد حلقه ی G می شود.کمان حلقه ؛ زحل را در امتداد لبه ی داخلی حلقه یG  دور می زند.

این ها تصاویر گرفته شده از قمر میماس ، کالیپسو و حلقه های زحل می باشند:

 

 

فائزه چقاجردی

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید