تبلیغات
امکان همکاری فضایی روسیه با کوبا و ونزوئلا
ارسال در: 1387/07/03-00:00
آناتولی پرمینوف

"آناتولی پرمینوف" رئیس آژانس فدرال فضایی روسیه "روس کاسموس" روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که روسیه مذاکراتی با کوبا و ونزوئلا درباره استفاده مشترک از ماهواره های "گلوناس" انجام می دهد.

پرمینوف که از سفر کاری خود به کوبا بازگشته است، گفت: "در کوبا به همکاری با ما برای استفاده از ماهواره های ردیابی گلوناس تمایل نشان دادند، چرا که تا سال 2010 امواج آن تمامی کره زمین را در بر خواهد گرفت".

علاوه بر این به گفته وی، امکان استفاده از اطلاعاتی که روسیه از ماهواره نظارتی "رسورس-د.کا." دریافت می کند نیز بررسی شد و کوبا خواستار همکاری در این زمینه بود.

پرمینوف این را نیز ممکن دانست که مرکز فضایی مشترکی با کوبا ایجاد شود که به کار روی اطلاعات دریافتی از ماهواره ها بپردازد و تاکید کرد که در آن هیچ راستای نظامی وجود نخواهد داشت.

درباره ونزوئلا نیز اطلاع داد که با این کشور هنوز هیچ توافقنامه ای برای استفاده صلح آمیز از فضا امضا نشده، اما سیستم گلوناس در آنجا معرفی شد.

به گفته وی، روسیه خواهان این است که در این منطقه از جهان ایستگاه هایی زمینی برای دریافت اطلاعات فضایی داشته باشد و در عین حال تاکید کرد: مهم است که همه این را درک کنند که هیچ راستای نظامی در آن نخواهد بود.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید