تبلیغات
به استقبال سال جهانی نجوم با پاسداشت یلدا
ارسال در: 1387/09/29-00:00
انجمن نجوم ایران که برنامه های سال جهانی نجوم را در قالب از یلدا تا یلدا تدوین کرده است ضمن برگزاری مراسم بزرگداشت شب یلدا در روز شنبه در فرهنگسرای هنر تهران از همه گروه های نجومی دعوت کرد با مشارکت در بزرگداشت یلدا به استقبال سال جهانی نجوم بروند.

انجمن نجوم ایران که برنامه های سال جهانی نجوم را در قالب از یلدا تا یلدا تدوین کرده است ضمن برگزاری مراسم بزرگداشت شب یلدا در روز شنبه در فرهنگسرای هنر تهران از همه گروه های نجومی دعوت کرد با مشارکت در بزرگداشت یلدا به استقبال سال جهانی نجوم بروند

روز شنبه همزمان با بزرگداشت مراسم شب یلدا در سراسر کشور انجمن نجوم ایران شاخه آماتوری، ویژه برنامه ای را در روز شنبه از ساعت 16 الی 18 در فرهنگسرای هنر تهران واقع در خیابان ارسباران برگزار خواهد کرد.

در این برنامه ویژه که با اجرای سیاوش صفاریان پور تهیه کننده و کارگردان برنامه تلوزیونی آسمان شب برگزار خواهد شد سخنرانان به ارایه سخنرانیهایی در زمینه یلدا و آیین های تغییر فصل، یلدا در آیینه فرهنگ ایران و به پیشواز سال جهانی نجوم با مروری بر نجوم از گالیله تا امروز خواهند پرداخت.

بنابر اعلام روابط عمومی انجمن نجوم ایران، تقویم برنامه های سال جهانی نجوم در ایران با برگزاری مراسم بزرگداشت یلدا آغاز خواهد شد و یلدای سال آینده در حکم اختتامیه ای بر برنامه های این سال در ایران خواهد بود.

لذا این انجمن از همه گروهها و فعالان جامعه نجوم ایران دعوت کرده است تا در صورت امکان با برگزاری ویژه برنامه های بزرگداشت شب یلدا، ضمن ارج نهادن به این رویداد تاریخی ایران زمین که ریشه در محاسبات نجومی دارد، به استقبال سال جهانی نجوم بروند.

یلدا در لغت به معنی زایش است و به طولانی ترین شب سال اطلاق می شود که بر باورهای آیین های باستانی ایران زمین، در آن شب و در پس طولانی ترین تاریکی ایزد مهر متولد می شود. این ایین باستانی علاوه بر آنکه رمز روشنی از امید در دل خود دارد، تاثیر گسترده ای بر آیین های پس از خود و به ویژه مسیحیت گذاشت و به ویژه در اروپا گسترشی غیر قابل باور یافت و بسیاری از مورخان معتقدند بسیاری از اعیاد مسیحی از جمله مشب کریسمس، بر مبنای یلدای ایرانی نامگذاری شده است.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید