تبلیغات
برنامه ی پرتاب سه مدار گرد حامل موجودات زنده توسط روسیه
ارسال در: 1387/09/29-00:00
دانشمندان روسی  در آینده سه مدار گرد ((Bion-M حامل موجودات زنده را به فضا پرتاب خواهند کرد که به گفته آن ها این طرح برای سفر به مریخ موثر خواهد بود. یکی از کارکنان اصلی موسسه ی زیست پزشکی آکادمی علوم روسیه یوگنی الین در کنفرانس علمی اعلام کرد آژانس ف

صبا اکبری

دانشمندان روسی  در آینده سه مدار گرد ((Bion-M حامل موجودات زنده را به فضا پرتاب خواهند کرد که به گفته آن ها این طرح برای سفر به مریخ موثر خواهد بود. یکی از کارکنان اصلی موسسه ی زیست پزشکی آکادمی علوم روسیه یوگنی الین در کنفرانس علمی اعلام کرد آژانس فضایی روسیه پرتاب سه  بیوماهواره را  در سال های 2010، 2013، 2016 در دستور کار خود قرار داده است.

یوگنی الین در این کنفرانس تصریح کرد این بیو ماهواره ها در مقایسه با بیون ها( که در قرن گذشته پرتاب شدند)  دارای باتری های خورشیدی و سیستم محافظ حیات هستند که انجام آزمایش هایی را در طی چندین ماه میسر می سازند. البته به گفته ی الین این ماموریت ها فعلا برای 45 روز برنامه ریزی شده اند.

انجام روش های ژنتیک ملکولی یکی از تفاوت های اصلی این طرح با بیون ها می باشد. در اولین بیو ماهواره که قرار است در سال 2010 به فضا پرتاب شود، تعدادی موش صحرایی، ماهی، مارمولک و همچنین مقداری میکروارگانیسم و گیاه آن را همراهی خواهند کرد. هدف اصلی این ماموریت بررسی مکانیزم ملکولی و سلولی موجودات زنده ی مختلف در شرایط بی وزنی است.

به گفته ی الین، دو ماموریت بعدی هنوز در مرحله ی بررسی و پردازش قرار دارند. با این حال هدف های اصلی و مدت زمان پرواز آن ها (45 روز) مشخص شده اند. در بیو ماهواره ی دوم حیوانات همراه آن در معرض پرتو افکنی( که در سفر های بین سیاره ای وجود دارد)  قرار خواهند گرفت. در ماهواره ی سوم دو سانتریفیوژ برای مدل سازی نیروی کشش مریخ و ماه نصب خواهند شد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید