تبلیغات
سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی "ماشین زمان" را می آزمایند
ارسال در: 1387/10/12-00:00

"یوری لونچاکوف" فضانورد روس، "مایکل فینک" و "ساندرا ماگنوس" کیهان نوردان ناسا می توانند در ایستگاه فضایی بین المللی 16 بار سال نو را جشن بگیرند.

"الکساندر کرییف" نماینده مرکز هدایت پرواز در این رابطه گفت: "فضانوردان امکان این را خواهند داشت که 16 بار شاهد فرا رسیدن سال نو باشند. به همین تعداد دفعات آنها از مرز زمانی بین 2008 و 2009 عبور می کنند".

وی توضیح داد که تغییر زمان از شرق به غرب است، اما ایستگاه فضایی بین المللی در جهت معکوس پرواز می کند و در عین حال ایستگاه می تواند طی 1.5 ساعت به دور کره زمین بچرخد. بدین ترتیب فضانوردان در هر دور گردش به پیرامون زمین از منطقه ای زمانی گذر می کنند که روز جدید فرا رسیده است، پس از آن به منطقه ای زمانی باز می گردند که بر اساس تقویم هنوز روز قبل است.

کریف افزود: "پرواز "به گذشته به آینده" معمولاً 15-16 بار در روز تکرار می شود".

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید