تبلیغات
کمیته رصدگاههای ایران استانداردهای خود را تدوین کرد
ارسال در: 1387/10/16-00:00
یکی از فعالیت های اصلی شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران زمینه سازی برای بنای زیر ساخت های استاندارد مورد نیاز منجمان آماتور ایرانی است در همین راستا از چند سال پیش شاحه آماتوری کمیته ویژه ای را مامور بررسی تدوین استانداردهای لازم برای رصدگاه ها در ایران

یکی از فعالیت های اصلی شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران زمینه سازی برای بنای زیر ساخت های استاندارد مورد نیاز منجمان آماتور ایرانی است در همین راستا از چند سال پیش شاحه آماتوری کمیته ویژه ای را مامور بررسی تدوین استانداردهای لازم برای رصدگاه ها در ایران نمود. اینک و در آغازین روزهای سال جهانی نجوم این کمیته نه تنها کار تدوین استانداردهای لازم برای احداث رصدگاه ها در ایران را به اتمام رسانده است که طرح احداث رصدگاههای ملی ایران را نیز آماده و پیگیری تصویب آن در نهادهای ذی ربط را به انجام رسانده است.

کمیته رصدگاههای ایران در شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران که به سرپرستی پورنگ پورحسینی، عضور هیات دبیران شاخه آماتوری و کارشناس توریسم و طبیعت گردی فعالیت می کند از این پس آمادگی دارد تا با همکاری گروههای علاقمند در سراسر ایران ضمن ارایه راهنمایی و برنامه عملیاتی احداث رصدگاههای محلی در مناطق مناسب، کمک کارشناسی خود را در اختیار ایشان قرار دهد ضمن اینکه این کمیته از همه گروهها دعوت کرده است تا پیشنهادهای خود را برای مکان هایی که قابلیت احداث رصدگاههای ملی را دارند در اختیار این کمیته قرار دهند تا با همکاری گروهها زمینه گسترش رصدگاههای استاندارد در ایران فراهم شود.

در این کمیته همچنین تعدادی از رصدگران، مهندسان و متخصصان توریسم، نجوم، معماری و ... حضور دارند.

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با آقای پورنگ پورحسینی مسوول این کمیته از طریق ایمیل ir_poorang (at) yahoo (dot) com تماس بگیرند.

ضمن آنکه در روزهای آتی بخش ویژه رصدگاههای نجومی در ایران در سایت شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران نیز فعال و طرح تفضیلی رصدگاه های استاندارد از طریق آن منتشر خواهد شد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید