تبلیغات
آخرین تصاویر به دست آمده از دوربین HiRISE
ارسال در: 1387/10/23-00:00
دوربین تصویر برداری(HiRISE )مدارگرد اکتشافی مریخ تصاویر شگفت انگیزی از سیاره سرخ ثبت کرد.

فائزه چقاجردی

دوربین تصویر برداری(HiRISE )مدارگرد اکتشافی مریخ تصاویر زیر را از سیاره سرخ ثبت کرد.در تصویر اول قسمتی از یک سرزمین شنی را مشاهده می کنید که به دهانه راسل معروف است.این منطقه به تنهایی 30 کیلومتر وسعت دارد و در اکتبر 2008 گرفته شده است و در مدتی که  نمیکره جنوبی سیاره در زمستان به سر می برده بنابراین  دمای هوا به اندازه کافی پایین بوده تا به کربن دی اکسید منجمد شده امکان پایداری دهد.اگر با دقت بیشتری بنگرید ، می توانید برفریزه ها را ببینید.

Gullies on the dunes of Russell Crater on Mars. Credit: NASA/JPL/University of Arizona

تصویر بعدی نمایی از ویژگی های موجود در دهانه موروکس است.وسعت این دهانه 135 کیلومتر می باشد.هنگامی که در اثر برخورد اجرام آسمانی دهانه ای ایجاد می شود ، قله های مرکزی در کف دهانه ها شکل می گیرند که اغلب بزرگتر از 7 کیلومتر می باشند.این تصویر یکی از این مکانهاست که البته صاف شده  و یک سرزمین پهناور را به وجود آورده است.


Features in Moreau Crater. Credit: NASA/JPL/UA


این تصویر نمایی از کوه آتش فشانی هکاتس تولوس است که در نیمکره شمالی مریخ واقع شده.به نظر می رسد کانالهای مارپیچی که در تصویر دیده می شوند در اثر  جریانات مواد مذاب ایجاد شده باشند .

Features in a volcano, Hecates Tholus.  Credit: NASA/JPL/UA
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید