تبلیغات
تصویر جدید ناسا از سیاره پلوتو
ارسال در: 1394/11/12-11:09
تصویر جدید ناسا از سیاره کوتوله پلوتو که توسط فضاپیمای نیوهورایزنز در ماه ژوئیه ثبت شده، حلقه آبی‌رنگ جو سیاره را در نور مادون قرمز نمایش داده است.

تصویر جدید ناسا از سیاره کوتوله پلوتو که توسط فضاپیمای نیوهورایزنز در ماه ژوئیه ثبت شده، حلقه آبی‌رنگ جو سیاره را در نور مادون قرمز نمایش داده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، اگرچه این تصویر به زیبایی و چشمگیری سایر تصاویر ثبت شده از پلوتو نیست، اما از ارزش علمی بالایی برخوردار است.

دانشمندان باید از تصاویری مانند این تصویر، برای تحلیل و درک دقیق جنس ذرات جو این سیاره کوتوله استفاده کنند.

حلقه آبی‌رنگ قابل مشاهده در تصویر که در فاصله 180 هزار کیلومتری سیاره در تاریخ 14 ژوئیه (23 تیر) توسط نیوهورایزنز ثبت شده، با انعکاس ناشی از برخورد نور خورشید به محیط مه‌آلود جو پلوتو ایجاد شده است.

در حال حاضر محققان تصور می‌کنند این مه با برخورد نور خورشید با متان و سایر ذرات پلوتو ایجاد شده است.

محققان با بررسی این تصویر و سایر عکس‌ها امیدوارند بتوانند درک بهتری در مورد ذرات تشکیل‌دهنده جو این سیاره پیدا کنند.

ابزار آرایه دوربین طیف‌سنج رالف/لاینر اتالون که برای ثبت این تصویر استفاده شده، با ارسال داده‌های بعدی باید بتواند سایر بخش‌های حلقه جو پلوتو را کامل کند.

فضاپیمای نیوهورایزنز تنها می‌تواند مقادیر نسبتا کوچکی از داده را در هر زمان ارسال کند؛ از این رو حدود یک سال طول می‌کشد که تمام اطلاعات جمع‌آوری شده طی پرواز آن به سمت زمین برای تیم کنترلگر ماموریت ارسال شود.

نیوهورایزنز اکنون در حال سفر در فضای عمیق‌تر در کمربند کویپر به سوی هدف بعدی خود در فاصله 1.6 میلیارد کیلومتری سیاره کوتوله پلوتو است.

این فضاپیما قرار است تا سال 2019 به این هدف خود موسوم به جسم 2014 MU69 برسد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید