تبلیغات
خدا حافظی فیروز نادری با ناسا
ارسال در: 1394/11/16-23:26
فیروز نادری، دانشمند ایرانی-امریکایی و مدیر کنونی بخش

فیروز نادری، دانشمند ایرانی-امریکایی و مدیر کنونی بخش "اکتشافات منظومه شمسی" در “اداره ملی هوانوردی و فضایی امریکا” (ناسا) می‌گوید در پایان ماه جاری میلادی (فوریه ۲۰۱۶)، بعد از ۳۶ سال از این سازمان خداحافظی می‌کند.

آقای نادری روز پنج‌شنبه (۴ فوریه-۱۵ بهمن) در متن خداحافظی خود خطاب به همکارانش نوشته: «۳۶ سال قبل، زمانی که به "ناسا" پیوستم فکر می‌کردم تا وقتی شور و شوقم نسبت به کار باقی است، در اینجا می‌مانم و روزی که احساس کنم این اشتیاق در حال کم‌رنگ شدن است، آن را ترک خواهم کرد. حالا بعد از ۳۶ سال، نه تنها آن روز نیامده که هر آن‌چه باعث عشقم به کار و این مکان بوده، بیشتر هم شده است. با این وجود فکر می‌کنم اکنون زمان درستی برای این است که مشعل را به فرد دیگری بدهم.»

وی با اشاره به دوره‌ی طولانی فعالیتش در بخش‌های مختلف "آزمایشگاه پیش‌رانه جت" ناسا، خاطرنشان کرده که در این مدت چیزهای زیادی یاد گرفته است. او در عین حال تاکید کرده که ۳۶ سال گذشته برایش مانند یک "چشم بر هم زدن" سپری شده است.

فیروز نادری، ۶۹ساله و متولد شیراز است. او پیش از آن‌که برای تحصیلات دانشگاهی به امریکا مهاجرت کند، در تهران به مدرسه‌ی ایتالیایی “اندیشه دون بوسکو” می‌رفت. وی مدرک کارشناسی‌ ارشد و دکترایش را در رشته‌ی مهندسی الکترونیک از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و مدرک کارشناسی‌اش را در همین رشته از دانشگاه ایالتی آیوا اخذ کرد و در سال ۱۹۷۹ به "آزمایشگاه پیش‌رانه جت" (JPL) در ناسا پیوست.

او در سال ۲۰۰۰ و پس از دو شکست متوالی "برنامه اکتشاف مریخ" به عنوان رییس این برنامه منصوب شد و در تابستان همان سال به برنامه‌ریزی دوباره‌ی آن کمک کرد. در دوره‌ی ۵ساله‌ی مدیریت نادری بر این برنامه، دو کاوشگر "روح" و "فرصت" با موفقیت بر روی مریخ فرود آمدند.

فیروز نادری در سال‌های حضورش در "ناسا" چندین جایزه‌ی سازمانی و ملی را کسب کرده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به "مدال رهبری برجسته ناسا"، و "جایزه ویلیام رندولف لاولیس دوم" از جامعه فضانوردی امریکا اشاره کرد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید