تبلیغات
«فرهنگنامه نجوم و فضا» در فهرست برگزیدگان جایزه کتاب سال
ارسال در: 1394/11/19-12:54
در مراسم اختتامیه سی‌و‌سومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست‌و‌سومین دوره جایزه جهانی کتاب سال، نام فرهنگنامه نجوم و فضا در فهرست آثار برگزیده و شایسته تقدیر، در رده کودک و نوجوان و در بخش کتب تألیفی حوزه علوم و فنون اعلام شد.
مراسم اختتامیه سی‌و‌سومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست‌و‌سومین دوره جایزه جهانی کتاب سال، عصر یکشنبه هیجدهم بهمن با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، ریاست جمهوری اسلامی ایران، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمع کثیری از مدیران فرهنگی و اهالی قلم در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در این مراسم فرهنگنامه نجوم و فضا (ویرایش دوم سال 93) در فهرست آثار برگزیده و شایسته تقدیر کتاب سال، در رده کودک و نوجوان و در بخش کتب تألیفی حوزه علوم و فنون اعلام شد. پیش‌تر نسخه اول فرهنگنامه نجوم و فضا جايزه «كتاب برتر» سال 1389 از طرف انجمن فرهنگي ناشران كتاب كودك و نوجوان و عنوان برگزيده جشنواره رشد در سال 1390 از طرف وزارت آموزش و پرورش را از آن خود کرده بود.

نسخه اول این کتاب که سال 1388 منتشر شد بر مبنای تازه‌ترین نسخه‌ی فرهنگ‌نامه‌ی فضا از انتشارات DK زیر نظر بابک امین تفرشی گردآوری، تألیف و تنظیم شده بود و بخش اصلی ترجمه آن را شادی حامدی آزاد انجام داده بود. آنها و همکارانشان به ترجمه‌ی کتاب مزبور بسنده نکردند و اطلاعاتی از تازه‌ترین کاوش‌ها و یافته‌های اخترشناسی را به کتاب افزودند و بخش‌هایی را خودشان تالیف کردند. در نسخه دوم کتاب همین رویه حفظ و ضمن تألیف بخش‌های تازه، قسمت‌هایی از آن تصحیح و بازنویسی شد.

در فهرست گروه نویسندگان نسخه دوم فرهنگنامه نجوم و فضا نام هایی چون بابک امین تفرشی، شادی حامدی آزاد، آيرين شيوايی، پوريا ناظمی، كاظم كوكرم، محمدرضا رضائى، خاطره بهى، رضا اميرارجمند و سيد امير سادات موسوى قرار گرفته است.

کاظم کوکرم سردبیر ماهنامه نجوم، سرویراستاری علمی نسخه دوم فرهنگنامه نجوم و فضا را عهده‌دار بوده و تصحیح و روزآمد کردن اطلاعات کتاب را منطبق با آخرین یافته‌ها تا سال 1393 انجام داده است.

همچنین در تدوین نسخه دوم این کتاب، مجموعه‌ای از آثار عکاسان ایرانی مورد استفاده قرار گرفته است که اسامی آنها عبارت است از: اميرحسين ابوالفتح، بهنام افشار،همايون اميريگانه، بابك امين تفرشی، اُشين دانيلي ذكريان، مسعود صفری، مجيدقهرودى، امير رضا كامكار، حامد كريم‌زاده، مهدی مؤمن زاده،على متين‌فر، مجتبى مقدسى، مهدى ناصرى، محمدنوروزى، عليرضا وفا و هاتف همايی.

ماهنامه نجوم کسب این موفقیت را به گروه پرتعداد دست اندرکار تدوین این کتاب در جامعه نجوم کشور و به ویژه نشر طلایی، ناشر فرهنگنامه نجوم و فضا تبریک می‌گوید.

برای خرید این کتاب میتوانید با دفتر ماهنامه نجوم به شماره 88286934-021 در ساعات اداری تماس بگیرید. 
برای مشاهده چند صفحه اول کتاب در قالب فایل PDF روی آیکون زیر کلیک کنید:

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید