تبلیغات
تصاویر فراموش شده از ماموریت آپولو 14
ارسال در: 1394/11/19-19:43
با گذشت 45 سال از فرود فضانوردان در ماه در ماموریت آپولو 14 ناسا در پنجم فوریه 1971 اکنون تصاویری از این ماموریت منتشر شده که نشان‌دهنده کسب اطلاعات بیشتر از این ماموریت است.

با گذشت 45 سال از فرود فضانوردان در ماه در ماموریت آپولو 14 ناسا در پنجم فوریه 1971 اکنون تصاویری از این ماموریت منتشر شده که نشان‌دهنده کسب اطلاعات بیشتر از این ماموریت است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، بخش آرشیو پروژه آپولو، تصاویر فراموش‌شده بسیاری از مأموریت‌های آپولو را در سرویس اشتراک‌ عکس فلیکر منتشر کرده است.

در بخشی از این تصاویر ، فضانوردان آپولو به قدری از زمین دور شده‌اند که می‌توانستند کل سیاره را با انگشت شست خود بپوشانند.

در یکی از تصاویر منتشر شده در سایت فلیکر، یک چهارم زمین به شکل هلال در بالای ماژول ماه به نمایش درآمده که همیشه تصویری برخلاف آن از زمین دیده می‌شود.

در تصویری دیگر می‌توان سیستم قابل حمل پشتیبانی از حیات (PLSS) را مشاهده کرد که برای زنده نگهداشتن فضانوردان در سطح ماه با ارائه فشار، اکسیژن و آب استفاده می‌شد. میزان هوای سرد ارسال شده برای فضانورد می‌توانست با فشار یک کلید تغییر کند که به فضانوردان اجازه می‌داد در زمان حرکت در گرمای شدید مقداری هوای خنک دریافت کنند.

یک تصویر دیگر این مجموعه نشان‌دهنده نمایی است که فضانوردان از پنجره ماژول ماه می‌توانستند وسیله نقلیه تجهیزات مادولار را مشاهده کنند. این وسیله نقلیه 12 کیلوگرمی می‌توانست تا چهار برابر وزن خود تجهیزات حمل کند. اما سطح ماه گاهی اوقات باعث گیر کردن چرخ این وسیله نقلیه می‌شد که میچل و شفرد مجبور می‌شدند گاهی آن را بر روی سطح حمل کنند.

فضانوردان آپولو 14 مجموعه تصاویری را ثبت کرده بودند که نشان می‌دادند ماژول آنتارس چگونه روی سطح ماه قرار گرفته بود. این امر به مهندسان زمینی اجازه داد بفهمند ماژول ماه چگونه عمل می‌کرد ؛ این اطلاعات برای ماموریت بعدی آپولو 15 بسیار ضروری بود.

در یکی از تصاویر می‌توان انباشت گرد و غبار را در کنار یکی از پایه‌های ماژول مشاهده کرد. فضانوردان در این ماموریت دریافتند که زمین پودر مانند ماه در چند سانتیمتر پایین‌تر کاملا محکم است.

در پس زمینه یکی از تصاویر می‌توان بخشی از بسته تجربیات آپولو 14 را که به ماه انتقال داده شده بود، مشاهده کرد. این بسته موسوم به تجربه آشکارساز یون فوق حرارتی (SIDE) برای مشاهده چگونگی تعامل باد خورشیدی با ماه در زمان گردش در میدان مغناطیسی زمین طراحی شده بود. تجربیات SIDE بر روی ماه گاهی اوقات یون‌ها را پس از برخوردهای میکروشهاب‌سنگها با ماه شناسایی می‌کرد.

زمانی که فضانوردان به ماه سفر کنند، یکی از نگرانی‌های اولیه غبار خواهد بود. هر چقدر فضانوردان سعی کنند غبار را از خود پاک کنند، باز هم مقداری غبار وارد ماژول و از آنجا به همه جا از جمله مو و دهان و حتی ابزار تجهیزاتی وارد خواهد شد. در ماموریت آپولو 17، چندین فضانورد از بوی شبیه به باروت این غبار خبر داده بودند اما واکنش‌های شیمیایی عامل آن هنوز نامعلوم هستند.

در یکی از تصاویر این مجموعه نیز "استو روسا" خلبان ماژول فرماندهی از پرواز ماژول آنتارس توسط دو فضانورد این ماموریت عکس گرفته است. «روسا» قرار بود چند روز در ماژول فرماندهی اوریون به تنهایی سر کرده و تصاویری را از ماه ثبت کنند یا در صورت نیاز فضانوردان به خروج اضطراری از سطح به کمک آن‌ها برود.

یک تصویر دیگر نیز از ماژول فرماندهی نشان می‌دهد که شپرد و میچل از سطح ماه باز می‌گردند. ماژول فرماندهی در پی انفجار تقریبا مرگبار فضاپیمای آپولو 13 که به مخزن اکسیژن و سایر بخشهای حیاتی فضاپیما آسیب رسانده بود، چندین بار تحت طراحی مجدد قرار گرفته بود.

به گزارش ایسنا، ادگار میچل، فضانورد ماموریت آپولو 14 و ششمین فردی که بر ماه گام نهاد در روز چهارم فوریه (15 بهمن) در سن 85 سالگی و در آستانه چهل و پنجمین سالگرد فرود خود بر ماه، در یک مرکز بهداشتی اقامتی پس از یک بیماری کوتاه در فلوریدا درگذشت.

ماموریت آپولو 14

ماموریت آپولو 14

ماموریت آپولو 14

ماموریت آپولو 14

ماموریت آپولو 14

ماموریت آپولو 14

ماموریت آپولو 14

ماموریت آپولو 14
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید