تبلیغات
شکار بال‌های آبی یخی در کهکشان راه شیری توسط «هابل»
ارسال در: 1394/11/28-11:20
تلسکوپ فضایی هابل ناسا، تصویر خیره‌کننده‌ای از سحابی سیاره‌ای متقارن Hen 2-437 منتشر کرد که نمای زیبایی از بالهای آبی یخی آن را به نمایش می‌گذارد.

تلسکوپ فضایی هابل ناسا، تصویر خیره‌کننده‌ای از سحابی سیاره‌ای متقارن Hen 2-437 منتشر کرد که نمای زیبایی از بالهای آبی یخی آن را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، سحابی سیاره‌ای Hen 2-437 یکی از 3000 اجرام کهکشانی راه شیری است که در صورت فلکی روباهک قرار دارد.

گفته می‌شود که این تصویر شامل مشاهدات نوری و مادون قرمز دوربین مطالعاتی پیشرفته هابل است.

این جرم برای اولین بار در سال 1946 توسط رادوف مینکوسکی شناسایی شد. این فرد بعدها نیز سحابی M2-9 معروف به سحابی دوقلوی جت را کشف کرد.

Hen 2-437 پس از دو دهه توسط اخترشناس و فضانورد ناسا، کارل گوردن هنزی، به کاتالوگ سحابی سیاره‌ای افزوده شد.

یک سحابی سیاره‌ای زمانی تشکیل می‌شود که یک ستاره کم جرم و پیر مانند خورشید به مراحل پایانی عمرش می‌رسد.

همانطور که در این تصویر زیبا و خارق‌العاده مشاهده می‌کنید، Hen 2-437 یک سحابی دو قطبی است. جریان موادی که هنگام مرگ این ستاره پیر به فضا می‌ریزد دو گوشه آبی یخی مانند تصویر ایجاد می‌کند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید