تبلیغات
کهکشان راه شیری، بزرگتر از آن است که تصور می شد
ارسال در: 1387/10/17-00:00
نتیجه پژوهش هایی که در هفته جاری مطرح شد نشان می دهد که حجم کهکشان راه شیری، تقریبا به اندازه کهکشان آندرومدا، است که بزرگ ترین کهکشان نزدیک به زمین محسوب می شود.

نتیجه پژوهش هایی که در هفته جاری مطرح شد نشان می دهد که حجم کهکشان راه شیری، تقریبا به اندازه کهکشان آندرومدا، است که بزرگ ترین کهکشان نزدیک به زمین محسوب می شود.

علاوه بر این، طبق این پژوهش ها سرعت حرکت ماربیچی کهکشان راه شیری، 15 درصد بیشتر از سرعتی است که تاکنون تصور می شد. به دلیل حجم بزرگتر، برخورد آتی این کهکشان با کهکشان های مجاور آن ممکن است زودتر از زمانی باشد که تا کنون احتمال آن می رفت.

دکتر رید، از دانشمندان شرکت کننده در جلسه ستاره شناسان بین المللی که در لانگ بیچ در کالیفرنیا تشکیل شده بود، گفت از این به بعد نباید فکر کرد که کهکشان راه شیری، خواهر کوچک کهکشان آندرومدا است.

ستاره شناسان بااستفاده از 10 تلسکوپ رادیویی که در محدوده هاوایی، منطقه کارائیب، و شمال شرق آمریکا کار گذاشته بودند به این نتیجه رسیدند که سرعت چرخش کهکشان راه شیری 900 هزار کیلومتر در ساعت است.

این سرعت قبلا 792 هزار کیلومتر در ساعت محاسبه شده بود.

حجم توده های این کهکشان نیز 50 درصد بیشتر از اندازه ای است که محاسبات قبلی نشان می داد.

یک چنین حجمی سبب می شود که قدرت جاذبه کشش این کهکشان نیز از آنچه قبلا تصور می شد بیشتر باشد.

یک چنین موضوعی احتمال برخورد فاجعه آمیز این کهکشان با کهکشان آندرومدا و سایر کهکشان های مجاور آن را بیشتر می کند.

البته لازم به گفتن است که یک چنین اتفاقی ممکن است دو تا سه میلیارد سال دیگر نیافتد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید