تبلیغات
آیا ماه چهره خود را تغییر داده است؟!
ارسال در: 1387/11/05-00:00
مي دانيم كه همواره يك سمت ماه  رو به زمین است .اما به نظر مي رسد كه  بیلیونها سال پیش شرايط متفاوت بوده باشد.با تجزیه و تحلیل رایانه ای داده ها و دهانه هاي ماه این نتیجه حاصل شده است که قسمت تاریک ماه ممکن است زمانی رو به زمین بوده باشد.

فائزه چقاجردي

مي دانيم كه همواره يك سمت ماه  رو به زمین است .اما به نظر مي رسد كه  بیلیونها سال پیش شرايط متفاوت بوده باشد.با تجزیه و تحلیل رایانه ای داده ها و دهانه هاي ماه این نتیجه حاصل شده است که قسمت تاریک ماه ممکن است زمانی رو به زمین بوده باشد.طی مطالعه ای که در آن سن نسبی دهانه هابررسي شد ،‌ دانشمندان به این نتیجه رسیدند که برخوردهای جوانتر در نیمکره ی غربی ماه رخ داده اند و دهانه های قدیمی تر در شرق ماه وجود دارند.این یعنی اینکه منطقه ي  شرقی ماه زمانی توسط يك برخورد ژرف بمباران شده است.

http://www.universetoday.com/wp-content/uploads/2009/01/farside_apollo16.jpg

این اتفاق تنها در صورتی ممكن است که یک برخورد سیارکی بزرگ رخ داده باشد.محققان حدس زده اند که پس از اين برخورد در حركت ماه به تدريج تغييراتي ايجاد شده تا سرانجام  به حالت امروزی خود در آمده است.دانشمندان با استفاده از مدارگرد کاگویا و فضاپیمای چاندریان  در حال مطالعه 46 دهانه ی برخوردی شناخته شده ، سن و توزیع پذیری آنها هستند تا اطلاعات جدیدی پیرامون این موضوع کسب کنند.

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید