تبلیغات
اعلام رسمی همکاری پروژه جهانی شب یوری با پروژه صلح ستارگان
ارسال در: 1387/11/06-00:00
پروژه شب یوری که مراسمی است جهانی در گرامیداشت پرواز یوری گاگارین هر ساله در 12 آوریل (23 فروردین) در سراسر جهان برگزار می شود. 12 آوریل، روز نخستین سفر انسان به فضا در سال 1961 و همچنین روز پرواز نخستین شاتل به فضا در سال 1981 است.  شب یوری از سال 2

پوریا ناظمی

پروژه شب یوری که مراسمی است جهانی در گرامیداشت پرواز یوری گاگارین هر ساله در 12 آوریل (23 فروردین) در سراسر جهان برگزار می شود. 12 آوریل، روز نخستین سفر انسان به فضا در سال 1961 و همچنین روز پرواز نخستین شاتل به فضا در سال 1981 است.  شب یوری از سال 2001 تاکنون با کمک گروههای فعال نجومی و فضایی در مناطق مختلف سراسر جهان برگزار می شود. شنبه این هفته، وبسایت رسمی شب یوری خبر همکاری این پروژه را با پروژه جهانی صلح ستارگان اعلام کرد. در این همکاری قرار است که این دو پروژه با کمک فعالان خود در مناطق مختلف جهان در برگزاری و اجرای این دو پروژه با هم همکاری کنند.

پروژه جهانی صلح ستارگان نیز پروژه ای است که قصد دارد شبهای رصدی عمومی مشترک در دو سوی مرزهای آبی و خاکی با کمک گروههای نجومی فعال در سراسر جهان برای مردم مرزنشین برگزار کند تا آسمان بدون مرز، پلی باشد میان فرهنگها و ملتها. تاکنون 10 گروه فعال از 9 کشور جهان به پروژه صلح ستارگان پیوسته اند. لازم به ذکر است که پروژه صلح ستارگان سال جهانی نجوم را با برگزاری رصد عمومی مشترکی در دو سوی آبهای خلیج فارس در دبی و قشم آغاز کرد.


 

بنابه اعلام وبسایت رسمی پروژه صلح ستارگان، نگاه مشترک پروژه شب یوری و پروژه صلح ستارگان به آسمان و زمین، سبب آغاز این همکاری شده است: زمانی که از فضا به زمین می نگریم هیچ مرزی بر روی آن نمی بینیم. تنها چیزی که دیده می شود گوی سفید و آبی زمین در فضای بی کران است؛ بدون هیچ خط کشی و مرزی.

صلح ستارگان و شب یوری از تمامی گروههای فعال نجومی و فضایی همکارشان در سراسر جهان درخواست کرده اند که برای اثربخشی بیشتر این دو پروژه، به اجرای پروژههای همکار خود کمک کنند.

پروژه جهانی صلح ستارگان به همت انجمن نجوم ایران و انجمن صلح آسمانی برگزار می شود.
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید