تبلیغات
ماهواره مصباح آماده پرتاب است
ارسال در: 1387/11/14-00:00
رئيس سازمان فضايي ايران با بيان اينکه ماهواره مصباح از نوع ماهواره هاي تحقيقاتي و فني براي ذخيره و ارسال مجدد داده ها است، گفت: اين ماهواره که با همت متخصصان داخلي طراحي و مشارکت يک کشور خارجي ساخته شده در حال حاضر آماده پرتاب است.

رضا تقي پور در گفتگو با خبرگزاري مهر ماهواره مصباح را ماهواره‌اي تحقيقاتي و فني دانست و گفت: اين ماهواره به صورت مشترک با متخصصان داخل کشور از سوي مرکز تحقيقات مخابرات ايران و سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و با مشارکت کشوري خارجي مراحل ساخت نمونه هاي آزمايشگاهي و مهندسي و در نهايت ساخت نمونه هاي فضايي آن انجام شده است.

وي افزود: به منظور صحت کارکرد بر روي اين ماهواره آزمايشهاي مختلفي چون آزمايشهاي محيطي و عملکردي انجام شد که پس از احراز تاييد صحت کارکرد، اين ماهواره در حال حاضر آماده پرتاب است.

 

 

تقي پور به مشخصات کلي اين ماهواره اشاره کرد و اظهار داشت: ماهواره مصباح يک ماهواره مخابراتي است که قادر است از بعضي نقاط دنيا اطلاعات را جمع آوري و به زمين ارسال کند که به آن store and forward يا ذخيره و ارسال مجدد گفته مي شود.

رئيس سازمان فضايي ايران با تاکيد بر اينکه اين ماهواره از نوع ماهواره هاي ذخيره و ارسال مجدد (store and forward) است، به مهر گفت: در ساخت اين ماهواره از فناوريهاي پيشرفته استفاده شده است و با توجه به اينکه جزء اولين ماهواره هايي است که در داخل کشور طراحي شده و با مشارکت خارجي ساخته شده است، مي توانيم آن را گام مهمي در دستيابي به فناوريهاي فضايي در کشور قلمداد کنيم.

وي با اشاره به اينکه امسال اين ماهواره در جشنواره بين المللي خوارزمي به عنوان طرح برتر معرفي مي شود ابراز اميدواري کرد که با تجربيات کسب شده بتوانيم در آينده گامهاي مهمتري در زمينه فناوريهاي فضايي برداريم

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید