تبلیغات
ایران اولین ماهواره خود را ظرف دوماه آینده پرتاب می کند
ارسال در: 1387/11/10-00:00

تقی پور اظهار داشت: "ما مشکلی نخواهیم داشت و تا پایان سال جاری اولین ماهواره داخلی وارد مدار زمین خواهد شد".

تقی پور تاریخ این پرتاب فضایی را اعلام نکرده و تنها خاطر نشان نمود که "متخصصین فنی ما سعی دارند پروژه را در زمان معین شده به پایان برسانند".

مقامات ایران روز 26 نوامبر 2008 از دومین پرتاب موشک "کاوشگر-2" در تاریخ کشور خبر دادند که بعد از پایان ماموریت خود به همراه داده های علمی پس از 40 دقیقه توسط چتر ویژه به زمین بازگشت.

اولین پرتاب آزمایشی موشک "کاوشگر-1" که ویژه جمع آوری اطلاعات علمی و پرتاب اولین ماهواره ایرانی به مدار زمین بود، روز 4 فوریه 2008 با موفقیت انجام شد. در همان روز در مراسم باشکوهی رونمایی ماهواره ایرانی "امید" انجام شد که ویژه کارهای علمی و پژوهشی در فضا می باشد و می تواند در مدارهای کم ارتفاع زمین کار کند.

در ایران پیشتر اعلام کرده بودند که قصد دارند در آینده نزدیک موشک های "کاوشگر-3" و "کاوشگر-4" که در ایران تولید شده اند را نیز به همراه حیوانات به فضا پرتاب کنند.  

پرتاب موشک ایرانی به فضا نگرانی غرب و روسیه را برانگیخت، چرا که بعقیده کارشناسان این بدین معناست که تهران نزدیک به ساخت موشک بالستیک دوربرد است.

جامعه جهانی نگران است که تهران تحت پوشش برنامه اتمی و موشکی خود درصدد ساخت سلاح هسته ای و ابزار انتقال آن باشد. اما مقامات ایران اعلام می کنند که برنامه فضایی کشور صرفاً صلح آمیز و تنها با اهداف علمی و پژوهشی می باشد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید