تبلیغات
آیا ممکن است ما مریخی باشیم؟!
ارسال در: 1387/12/05-00:00
درحالیکه دانشمندان کماکان خاستگاه بشر را می سنجند ، ممکن است به این فرضیه برسیم که اجداد ما مریخی هستند! یکی از دانشمندان علوم سیارات از دانشگاه آریزونا می گوید مبادله ی زیستی بین سیارات منظومه شمسی نه تنها ممکن به نظر می رسد بلکه یک امر بدیهی است.
فائزه چقاجردي

Artist's conception of an fragment as it blasts off from Mars. Boulder-sized planetary fragments could be a mechanism that carried life between Mars and Earth, UA planetary scientist Jay Melosh says. (Credit: The Planetary Society)

درحالیکه دانشمندان کماکان خاستگاه بشر را می سنجند ، ممکن است به این فرضیه برسیم که اجداد ما مریخی هستند! یکی از دانشمندان علوم سیارات از دانشگاه آریزونا می گوید مبادله ی زیستی بین سیارات منظومه شمسی نه تنها ممکن به نظر می رسد بلکه یک امر بدیهی است.به دلیل برخوردهای شهابسنگی بین سیارات ، ممکن است حیات از مریخ سرچشمه گرفته و سپس به زمین منتقل شده باشد.وی اشاره می کند شهابسنگ های مریخی به طور عادی زمین را برای میلیارد ها سال بمباران کرده اند و همین امر موجب موجب ورود جاندران میکروسکوپی از مریخ به زمین شده است.مکانیزم برخوردهای عظیم در مریخ که می توانند موجب پرتاب صخره ها در فضا شوند ، اکنون واضح است.یک موج ضربه از مکانی برخوردی با سرعتی بیش از سرعت صوت پخش می شود و با سطح سیاره ای واکنش می دهد، به صورتی که به مواد امکان پراکنده شدن در یک فشار نسبتا کم اما سرعت بسیار زیاد داده می شود.این مواد در واقع محیط و شرایطی را ایجاد می کنند که در آن جانوران کوچک و میکروسکوپی می توانند زنده بمانند.دانشمندان هم اکنون با کمبود شواهد در این رابطه رویرو هستند اما علم همواره در حال کسب داده های بیشتر است.


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید